27 Aralık 2021

Vogue Green Auction Upcycled by AEEDAM ile Kamera Arkası

YAZI: DEBORA ZAKUTO

Yeni bir yıl, yeni bir başlangıç̧ ve değerlerimize yeniden bağlanma zamanı.

Vogue Türkiye ailesi olarak neşe ve iyimserliğe inanıyoruz. Sürdürülebilir şekilde yaşamaya çalışıyor; bağımsızlığı, bireyselliği ve yaratıcılığı savunuyoruz. Modada anlam ve zanaatı onurlandırıyoruz. Kapsayıcılık ve her bireye saygı duyma konularında ısrarcıyız ve bu değerleri yaymayı kendimize amaç̧ ediniyoruz. Her gün yeni yetenekleri keşfetmeye ve onları desteklemeye çalışıyoruz. Her türden toplulukların ve ailelerin gücüne inanıyoruz. Bu değerlerimiz doğrultusunda dünyanın içinde bulunduğu koşullardan hareketle, tüketimin en çok yapıldığı aralık ayında #VogueGoesGreen adlı bilinçlendirme hareketini başlattık.

Art arda yaşanan orman yangınlarıyla alarm veren doğayı, nesli tükenen hayvanları ve kaynaklarımızı, sürekli kirlenen çevremizi aklımızdan çıkarmaksızın az ve bilinçli alışverişi ilke belirlemek, geleceğe dair alınabilecek en doğru karar. Aralık ayı boyunca doğa dostu moda, güzellik ve lüks tüketim rehberinden bu alandaki en güncel haberlere; sürdürülebilir seyahat akımlarından yeni nesil doğa aktivitelerine birçok farklı içerik, toplumun daha geniş bir kesimini bilinçlendirmek adına Vogue Türkiye’nin dijital dünyasında hayat buluyor. Diğer yandan da moda dünyasını daha sürdürülebilir kılmak adına, son zamanlarda iyice yükselişe geçen ileri dönüşüm hareketinden yola çıkarak özel bir yardım projesi başlatıyoruz.

“Eskiyi atma, yenile ve bağışla” projesi kapsamında başarılı ve stil sahibi 14 ismin AEDAAM markasının katkılarıyla ikinci bir hayat kazandırdığı tasarımlar, Tohum Otizm Vakfı yararına düzenlenen özel bir açık artırmayla satışa sunuluyor. 22-24 Aralık 2021 tarihleri arasında Artam Antik bünyesinde online olarak gerçekleşecek Vogue Green Auction ile amacımız; gardırobumuzda unutulmaya yüz tutmuş parçalara yeni bir şans verirken otizmli çocukların da yüzlerini güldürmeyi başarmak.

Huzurla ve sağlıkla yüzlerimizden tebessümün eksik olmayacağı bir yıl geçirmek dileğiyle…

Debora Zakuto
Vogue Türkiye Genel Yayın Yönetmeni

 

Video: Faruk Emin Kaba 
Fotoğraf: Ozan Balta
Moda editörü: Ece Öğütoğulları Altın
Proje Yönetmeni: Melis Akcan 
Proje Uzmanı: İpek Elbeyli 
Moda Asistanı: Ecem Candan 
Video Asistanları: Yunus Yıldız 
Proje Asistanı: Bihter Neymen 

ETİKETLER: #VOGUEGOESGREEN , VOGUE GREEN AUCTİON UPCYCLED BY AEEDAM