02 Temmuz 2021

İklim Krizine Karşı Harekete Geçme Zamanı

DERLEYEN: ILGAZ GÖKIRMAKLI

iklim kriziFotoğraf: Richard Dickey

İklim kriziyle mücadele her geçen gün önemini artırıyor. Atılacak her adımın ne kadar önemli ve acil olduğunun farkındayız. Bu kriz sadece geleceğin değil, bugünün de sorunu. Aynı zamanda bir kültür krizi olarak nitelendirdiğimiz bu sorun için her birimizin alışkanlıklarını değiştirmesi ve krize karşı güçlü durmamız gerekiyor.

İklim kriziyle mücadelede neslimizin hikâyesini değiştirmek için yola çıkan ve toplumun her kesiminde dönüşüm başlatmayı amaçlayan Yuvam Dünya Derneği, dünyaya ve kaynaklarına saygılı yaşamı hatırlamak ve alışkanlıkları değiştirmek üzere yola çıkıyor. Herkesi de çözümün bir parçası olmaya davet ediyor.

Yuvam Dünya tarafından hazırlanan “İklim Dostu Yaşam Rehberi” Dünyayı kurtarmaya “nereden başlamalıyım” sorusuna sürdürülebilir adımlarla hayatımıza dahil edebileceğiz yanıtlar veriyor, hayatın her alanında değiştirebileceğimiz alışkanlıklarımızla karbon ayak izimizi nasıl düşürebileceğimizi anlatıyor.

iklim krizi

Yuvam Dünya

Yuvam Dünya, iklim dostu mutfak, seyahat, alışveriş, ev, ofis ve dijital yaşamda dünyaya iyi gelecek bir yaşam sürdürmenin püf noktalarını öğrenerek iklim kriziyle birlikte mücadele edebileceğimizin altını çiziyor.

Siz de iklim kriziyle mücadele etmek istiyor ancak nereden ve nasıl başlayacağınızı bilemiyorsanız, İklim Dostu Yaşam Rehberi’ni indirerek, ilk adımı atabilirsiniz. Karbon ayak izimizi nasıl düşürebileceğimizden, günlük hayattaki dijital ayak izlerimizin emisyonunu azaltmaya uzanan çerçevede bilgi ve önerilerin yer aldığı rehberi okumak ve küçük ama etkili adımlar atmanın tam da sırası.

İklim krizi için çok uzun zamandır kırmızı alarmdayız. “Yuvamız dünya için, değişmemiz gereken o bir gün artık bugün!” diyen Yuvam Dünya’ya birlikte kulak veriyoruz. 

 

ETİKETLER: YUVAM DÜNYA , İKLİM KRİZİ