METROPOL
METROPOL

27 Nisan 2022

Yeni Thor Filmi Hakkında Neler Biliyoruz?

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

thor

Thor: Love and Thunder başlıklı dördüncü Thor filmi 2022 yazında vizyona girmek için gün sayıyor. Chris Hemsworth, Tessa Thompson ve Natalie Portman’lı yeni film hakkında bildiğimiz her şey burada.

Kadroda kimler var?

Elbette, Chris Hemsworth olmadan bir Thor filmi düşünmek imkansız. Natalie Portman da Jane Foster rolüyle seriye geri dönüyor. Ayrıca Taika Waititi’nin de bir kez daha Korg'u oynamanın yanı sıra filmin yönetmeni olarak geri döneceğini de belirtelim. Ekim 2019'da ABC'nin Jimmy Kimmel Live programında yer alan Oscar ödüllü oyuncu, Korg'un Love and Thunder için geri döneceğini doğrulamıştı. Chris Pratt, Vin Diesel, Karen Gillan, Dave Bautista, Bradley Cooper ve Pom Klementieff ve Christian Bale de filmin kadrosundaki isimlerden bazıları.

thor

Neler olacak?

Thor’un Marvel yolculuğu sırasında sevdiklerini kaybederek zor zamanlar geçirdiğini hepimiz biliyoruz. Bu filmde kahramanımızı daha önce şimdiye kadar deneyimlemediği bir yolculukta izleyeceğiz: İç huzur arayışı. Ancak bu emekliliği, tanrıların yok edilmesini isteyen Gorr (Christian Bale) olarak bilinen galaktik bir katil tarafından kesintiye uğrayacak. Tehditle mücadele etmek için Thor, Kral Valkyrie (Tessa Thompson), Korg (Taika Waititi) ve eski kız arkadaşı Jane Foster'ın (Natalie Portman) yardımını alır. Birlikte yeni düşmanlarını durdurmak için kozmik bir maceraya atılırlar. Film Ragnarok ve Endgame'den sonra geçtiğinden, Thor'un Galaksinin Koruyucuları ile uğraşması ve Endgame'den sonra hala yolunu bulmaya çalışmasıyla başlayacağını da hatırlatalım.

Ne zaman izleyeceğiz?

Tüm Marvel projeleri pandemi nedeniyle ertelenmişti. Aslında geçen Kasım ayında yayınlanması planlanan Thor: Love and Thunder’ın yeni vizyon tarihi 8 Temmuz 2022 olarak belirlendi. Geri sayımı başlatabiliriz!

ETİKETLER: THOR , #MARVEL