METROPOL
METROPOL

12 Mart 2021

Steven Spielberg Odağını Bu Kez Kendi Çocukluğuna Çeviriyor

DERLEYEN: ILGAZ GÖKIRMAKLI

21-03/12/ss.jpg
Getty Images

Ünlü Hollywood yapımcısı ve yönetmeni Steven Spielberg, kendi çocukluğuna dayanan bir film yapmaya hazırlanıyor. Schindler’s List, E. T. the Extra-Terrestrial, Saving Private Ryan, Indiana Jones and the Raiders of Lost Ark gibi kült filmlerin yönetmeni Steven Spielberg, odağını bu kez kendi çocukluğuna çeviriyor.

Deadline’ın haberine göre usta yönetmen bu filmiyle izleyicileri çocukluğunun geçtiği ve kendisi için ne kadar önemli olduğunu sıklıkla dile getirdiği Arizona’da geçen çocukluk yıllarına bir yolculuğa çıkacak. Oscarlı yönetmenin hayatına odaklanan 2017 yapımı Spielberg adlı HBO belgeseli Spielberg’i tüm yönleriyle ele alsa da, bu film sinemanın en iyi hikaye anlatıcılarından birinin kendi geçmişine odaklanması nedeniyle dikkat çekiyor.

Deadline ayrıca filmin başrolünde Michelle Williams’ın yer alabileceği ifadelerine yer verdi. Dawson’s Creek, Yaşamın Kıyısında, My Week with Marilyn, Blue Valentine gibi filmlerden hatırlayacağımız Williams, Spielberg’in annesinden ilham almış bir karakteri canlandırabilir. Film ve kadrosu hakkında şimdilik daha fazla bilgiye sahip değiliz ancak film boyunca farklı yaşlardan oyuncular izleyeceğiz. Spielberg’in, filmin senaryosunu, daha önce pek çok kez birlikte çalıştığı Tony Kushner ile birlikte kaleme alacağı da gelen bilgiler arasında.

Çekimlerine bu yaz başlanacak filmin 2022’de gösterime girmesi bekleniyor.

İlgili Başlıklar