METROPOL
METROPOL

05 Ağustos 2022

Selena Gomez Working Girl'ü Günümüze Uyarlıyor

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

working girl

Maximum Film / Alamy Stock Photo

Kısa bir süre önce romantik komedilerin dönüşünü müjdeleyen haberler almış ve iflah olmaz romantik komedi severler olarak "Nerede o eski romcomlar?" sorusunun yanıtını sabırla beklemeye başlamıştık. Anlaşılan o ki o eski romantik komedileri özleyen yalnızca biz değiliz. Kariyerine birçok sıfat sığdırmayı başaran Selena Gomez, 1980’lerin klasik filmini uyarlamak için kolları sıvadı.

Deadline'ın haberine göre Gomez, 20th Century ile uyarlamanın detaylarını netleştirmek için çoktan masaya oturdu. Filmin prömiyerinin muhtemelen Hulu'da yapılacağı da gelen bilgiler arasında.

working girl

Maximum Film / Alamy Stock Photo

Melanie Griffith, Harrison Ford, Sigourney Weaver ve Joan Cusack gibi isimleri izlediğimiz Working Girl, vizyona girdiği 1988 yılında gişede yüz güldürmüş ve zaman içinde bir klasiğe dönüşmüştü. Staten Island’lı üniversite mezunu bir sekreter olan Tess McGil'in kariyerinde uğradığı ihanetler ve intikam hikayesine odaklanan Working Girl, altı dalda Oscar adaylığı kazanmıştı.

Projenin yönetmeni, oyuncu kadrosu ve filmin orijinaline sadık kalıp kalınmayacağı henüz belli değil. Şu sıralar Only Murders in the Building dizisinde izlediğimiz Selena Gomez yalnızca yapımcı sıfatıyla yetinecek mi yoksa onu kamera önünde de görecek miyiz, şimdilik en merak ettiğimiz soru bu.

 

 

 

ETİKETLER: SELENA GOMEZ , WORKİNGGİRL