METROPOL
METROPOL

01 Temmuz 2022

Julia Roberts ve Cameron Diaz, Rom-Com Rönesansını Başlatıyor

DERLEYEN: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Julia Roberts and Cameron Diaz

Bu, zaman kadar eski ama yine de yanıt bulamamış gizemli bir soru: Neden bu kadar çok korkunç romantik komedi var? Ya da daha doğrusu, neden her romantik komedi When Harry Met Sally ya da en azından The Holiday olamıyor? Hit bir romantik komedi yazmak, yönetmek ve yayınlamak elbette kolay olmalı? (Sonuçta onlardan zevk almak çok da zor değil.)

Neyse ki, bugün itibariyle, aramızdaki iflah olmaz romantik komedi severler için umut var gibi görünüyor. Cameron Diaz kısa süre önce emekliliğine kısa bir ara vereceğini ve dahası, Jamie Foxx'un da başrolde olduğu Back in Action başlıklı bir Netflix filminde beyaz perdeye dönüş yapacağını duyurdu.

Umut vadeden haberler bununla sınırlı değil. Julia Roberts da kariyerini başlatan türe geri dönecek ve yeni filmi Ticket to Paradise'da başka bir rom-com prensi George ile birlikte başrol oynayacak. Clooney; evet, doğru okudunuz! Julia Roberts ve George Clooney'i bir romantik komedide, “birbirleriyle dürtüsel olarak evli olan uzun süredir boşanmış iki ebeveyn” olarak izleyeceğiz.

Dürüst olmak gerekirse, bu filmlerden herhangi biri iyi olsun ya da olmasın, taze, kaliteli rom-com izleyeceğimiz için çok sevinçliyiz. Romantik komedi grubuna tekrar hoş geldiniz, Cameron ve Julia - sizi özledik.

Bir de iyi önerimiz var. Hazır, romantik komedi haberleri alıp mutlu olmuşken kendimizi birazcık daha şımartabiliriz: Julia Roberts ve Cameron Diaz'ı buluşturan En İyi Arkadaşımın Düğünü'nü yeniden izlemenin tam zamanı!

ETİKETLER: ROMANTİK KOMEDİ , JULİA ROBERTS , CAMERON DİAZ