METROPOL
METROPOL

25 Ekim 2021

Ryan Gosling'i Ken Rolünde İzleyeceğiz

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

ryan gosling
La La Land'deki performansıyla Ryan Gosling/Rex

Barbie filmine ve oyuncak bebeklerine dair hafızanızda nasıl anılar var bilemiyoruz. Ancak uzun zamandır beklenen Barbie filmi, yeni heyecanları da beraberinde getiriyor. Greta Gerwig’in yönetmen koltuğunda oturacağı, senaryosunu ise Noah Baumbach ile beraber kaleme alacağı film, Warner Bros. çatısı altında hayata geçirilecek. Geçtiğimiz günlerde Barbie rolünde Margot Robbie’nin karşımıza çıkacağını öğrenmiştik. Üstelik Robie yalnızca Barbie rolünü değil, LuckyChap Entertainment adı altında filmin yapımcılığını da üstleniyor. Filmin diğer yapımcıları arasında LuckyChap'ten Tom Ackerley ve Josey McNamara, Mattel'den Robbie Brenner, Ynon Kreiz ve David Heyman bulunuyor.

ryan gosling

Bu arada Barbie'nin hikayesini beyaz perdeye uyarlama planları son yıllarda birkaç kez tekrarlanmıştı. Son olarak, Robbie, Gerwig ve Baumbach'ın sırasıyla 2018 ve 2019'da projeye dahil olmalarıyla proje hız kesmeden ilerlemeye devam ederken Barbie’nin sevgilisi Ken için kimi izleyeceğimiz sorusu belirsizdi. Bu belirsizlik de nihayet ortadan kalktı.

Deadline’ın özel haberine göre Ken rolü, La La Land, The Gray Man, Crazy, Stupid, Love filmlerindeki performanslarıyla kalplerimizde özel bir yeri olan Ryan Gosling’e emanet edildi. Warner Bros.’un Ken rolü için düşündüğü ilk ismin Ryan Gosling olduğu ancak oyuncunun yoğun programı nedeniyle ilk teklifte bu rolü reddetmek zorunda kaldığı bilgisine de sahibiz. Ancak bu hikaye mutlu sonla bitti ve Gosling yeni Ken olarak bizlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Barbie’nin çekimlerinin 2022 yılı içinde başlaması planlanıyor. Nasıl bir hikaye izleyeceğimiz konusunda şimdilik hiçbir bilgiye sahip değiliz. Ancak cinsiyet eşitliğine dikkat çeken, güzellik standartlarını yeniden üretmek yerine kalıp yargılara meydan okuyan bir Barbie izlemeyi çok isteriz. Tabii Margot Robbie ve Ryan Gosling uyumu için de bir o kadar heyecanlıyız. Gelişmeleri merakla takip edeceğiz.

 

ETİKETLER: RYAN GOSLİNG , MARGOT ROBBİE , BARBİE