METROPOL
METROPOL

11 Eylül 2021

Phoebe Waller-Bridge'in Mr&Mrs Smith Kararı

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

waller bridge

F: Ethan James Green

Çok değil, bu yılın şubat ayında Donald Glover ve Phoebe Waller-Bridge ikilisinin yeni Mr. and Mrs. Smith için bir araya geleceklerini duyurmuştuk.

Son dönemde arka arkaya gelen, No Time To Die ve Indiana Jones 5 filmlerinin hem yapım hem de kadrosuna katılan Phoebe Waller Bridge, bu yeni Amazon projesinde de hem senaryo ekibinde yer alacak hem de başrolü paylaşacaktı.

Hatırlayacağınız üzere, Brad Pitt ve Angelina Jolie'nin oynadığı film, birbirlerini öldürmekle görevli evli iki suikastçının hikâyelerini anlatıyordu. 2005 yapımı Mr. & Mrs. Smith büyük ilgi görmüş ve hatta "Brangelina" efsanesinin doğuşuna vesile olmuştu.

İkilinin Instagram’dan yaptıkları işbirliği duyurusu hepimizi heyecanlandırmıştı ancak planda değişiklikler var.

Killing Eve, Crashing ve 2019'da En İyi Komedi Dizisi de dahil olmak üzere altı Emmy kazanan Fleabag’in yaratıcısı Waller-Bridge sürpriz bir kararla projeden çekildi. Variety ve Deadline’da yer alan bilgilere göre, Bridge’in ayrılma kararının arkasında Donald Glover ile yaratıcı süreçte yaşadığı anlaşmazlıklar olduğu söyleniyor.

İkili daha önce Han Solo: A Star Wars Story filminde de birlikte çalışmıştı. Glover, Lando Calrissian karakterini canlandırırken, Waller-Bridge robot dostu olarak karşımıza çıkmıştı.

Amazon, ortak yaratıcı ve yönetici yapımcı olarak da görev alacak yeni bir başrol oyuncusu için yeniden arayışa başladı. Henüz resmi bir açıklama yapılmasa da bu durum filmin yayınlanma tarihinin erteleneceği anlamına geliyor diyebiliriz.

Yeni Mr. & Mrs. Smith için biraz daha beklememiz gerekecek.

ETİKETLER: PHOEBE WALLER BRİDGE