METROPOL
METROPOL

11 Eylül 2021

Matrix Evreninden Haber Var

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

matrix

Warner Bros. Pictures

The Matrix'in dördüncü filminden ilk görsellere kavuştuk. Serinin ikonik kırmızı ve mavi hapları arasında bir seçim ile geleneksel olmayan bir formatta gelen yeni görüntüler heyecanımızı daha da artırıyor. 

Matrix Resurrections adıyla vizyona girecek devam filminin ilk görüntülerine bakmak isteyenler WhatIsTheMatrix sitesini ziyaret edebilir.

Sitede sizi neler bekliyor, hemen anlatalım. Öncelikle ikonik kırmızı ve mavi haplar arasında bir seçim yapmanız gerekiyor.

Mavi hapı tıklayan kullanıcılar, Harris'in karakterinin “Gerçekle kurguyu ayırt etme kapasitenizi kaybettiniz.” diyen sesiyle, ekranda o anki saat yanıp sönerken kullanıcıya kendi gerçekliklerinin gerçek olduğunu kabul ettiriyor. Ardından Harris’in sesi tekrar yankılanıyor: "Diğer her şey zihninizin size oyun oynamasıdır."  Buna karşılık, kırmızı hapı tıklayan kullanıcılar, Abdul-Mateen'in şimdiki zaman olduğuna inandıkları halde, “Bu gerçeklerden daha fazla olamazdı.” diyen sesini duyuyorlar. Seçim sonucunda birbirinden farklı görüntüler gösterilse de biri bittiğinde diğer görüntüler de izlenebiliyor.

Görüntülere baktığımızda Neo karakterini Keanu Reeves’in canlandırdığını görüyoruz. Ayrıca, yine Matrix filmlerinden aşina olduğumuz Carrie-Anne Moss ve Yahya Abdul-Mateen II de karşımıza çıkıyor.

Merakla beklenen filmin fragmanı da çok yakında yayınlanacak. Paylaşılan görsellerin dışında ilk resmi fragmanın duyurusu için de kısa bir video paylaşıldı. Videodaki açıklamaya göre Matrix Resurrections'ın ilk fragmanı 9 Eylül'de (Türkiye saati ile 16.00'da) paylaşılacak.

ETİKETLER: KEANU REEVES , MATRİX