METROPOL
METROPOL

05 Ekim 2021

Filmekimi Seçkisinden Evde İzleyebileceğiniz 9 Film

DERLEYEN: ILGAZ GÖKIRMAKLI

titaneMUBI/Titane

Ekim ayının müjdecisi Filmekimi geldi çattı. Programınızı bir türlü denk getirip filmlere bilet bulamadıysanız size iyi bir haberimiz var. MUBI, Filmekimi programında yer alan 9 yapımı önümüzdeki aylarda kataloğuna eklemeye hazırlanıyor. 

Geçen yıl, sinema dünyasına yön veren pek çok yönetmenin yeni yapıtlarını seyirciye sunmakla kalmayıp, dağıtımcı rolünü de üstlenmeye başlayan MUBI, programda yer alan 9 yapımı kataloğuna ekliyor.

Katalogda yer alacak filmler de heyecanımızı artıran cinsten.

2021 Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye kazanan Julia Ducournau imzalı TITANE, Paul Verhoeven’in kışkırtıcı son filmi BENEDETTA, Andrea Arnoldun ilk belgeseli İNEK, Jacques Audiard’ın bir grafik romandan uyarladığı PARİS, 13. BÖLGE, Zhang Yimou’nun "sinemaya yazdığım aşk mektubu" dediği BİR SANİYE, Cannes’da Yönetmenlerin On Beş Günü bölümünde En İyi Film seçilen Jonas Carpignano imzalı CHIARA, aynı yıl festivalin Belirli Bir Bakış bölümünde Jüri Ödülü, ardından Saraybosna Film Festivali'nde En İyi Film ve En İyi Erkek Oyuncu ödüllerini alan, Sebastian Meise imzalı BÜYÜK ÖZGÜRLÜK, Valdimar Jóhannsson’un Belirli Bir Bakış bölümünden ödülle dönen sıra dışı korku filmi KUZU ve 40. İstanbul Film Festivali’nde Uluslararası Yarışma’da Altın Lale’ye layık görülen Madiano Marcheti filmi MADALENA, Filmekimi kapsamında, 8-17 Ekim’de İstanbul, Ankara ve İzmir’de sinemaseverlerle buluşacak.

ETİKETLER: MUBI , FİLMEKİMİ