METROPOL
METROPOL

30 Temmuz 2022

Ağustos Ayında Ne İzleyeceğiz?

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Netflix

Yaza resmi olarak veda etmeye hazırlanırken kendimizi dijital platformların davetkar kollarına bırakıyoruz. Evet, yolunu gözlediğimiz dizilerin yeni sezonlarına da, bizim için yeni maceralara da kavuşacağız.

Never Have I Ever: 3. Sezon (12 Ağustos)

En sevdiğimiz ergen arkadaşımıza kavuşuyoruz! Bildiğiniz üzere ortak yaratıcılar Mindy Kaling ve Lang Fisher imzalı gençlik komedisi, Güney Kaliforniya'da büyüyen birinci nesil Hintli Amerikalı bir kızın maceralarını konu alıyor. On sekiz yaşındaki Maitreyi Ramakrishnan, kahramanımız Devi Vishwakumar'a hayat veriyor ve bu konuda gerçekten iyi olduğunu da belirtmemiz gerekiyor. Henüz ilk iki sezonu izlemediyseniz yeterince süreniz var. Üçüncü sezonun konusunu merak edenler için de resmi özeti şöyle bırakalım: Devi ve arkadaşları nihayet bekârlıktan kurtulmuş olsalar da ilişkilerin bolca kendini keşfetme çabasını ve dramayı beraberinde getirdiğini öğrenmek üzeredirler.

Boş Zaman (3 Ağustos)

Neşeli bir çıtır çerez filme ihtiyacı olanları böyle alalım. Fedakar bir ev erkeği, eşi ve çocukları seyahate gidince yıllardır ilk kez kendine vakit ayırır ve parti meraklısı eski bir arkadaşıyla çılgın bir maceraya atılır. Boş Zaman isimli Netflix orijinali 3 Ağustos'tan itibaren platform kataloğunda.

6 Numaralı Kompartıman

Bir trende tanışan iki yabancının öyküsünü, klişelere yüz vermeden sahiciliğiyle öğrenmeye hazır mısınız? Film, biten bir ilişkinin ardından Kuzey Kutup Dairesi’ne giden bir trene atlayan Finlandiyalı arkeolog Laura ve ikinci sınıf kompartımanı paylaştığı Rus Ljoha’nın yolculuğuna davet ediyor. Film, MUBİ Ağustos ayı programında.

Netflix

Tilda Swinton Seçkisi

Tilda Swinton’ın yıllar içinde yarattığı geniş karakter yelpazesi de MUBI’de 12 filmlik bir seçkiyle kendine yer buluyor. Luca Guadagnino imzalı Sen Benimsin'de, toplumsal cinsiyet kalıplarına sığmayacak bir cinsel enerjiyi üzerinde taşıyan Swinton, Cynthia Beatt’ın belgeseli Görünmez Çerçeve'de Berlin Duvarı’nı oluşturan hattı yönetmenle birlikte arşınlıyor. Kendisine En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ı kazandıran Avukat'ta ise büyük bir şirketi karşısına alan bir avukatı canlandırıyor. Ekime dek sürecek Tilda Swinton seçkisi, aralarında Derek Jarman, Jóhann Jóhannsson ve Joanna Hogg’un yer aldığı birçok ustanın filmlerini kapsıyor.

ETİKETLER: NETFLİX , MUBI