METROPOL
METROPOL

14 Eylül 2021

Don't Look Up'a İlk Bakış

DERLEYEN: ILGAZ GÖKIRMAKLI

dont look up

Jennifer Lawrence, Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Jonah Hill, Timothée Chalamet, Cate Blanchett…

Bu isimlerin hepsi Netflix’in yeni kara komedisi için bir araya geliyor.

Daha önce Step Brothers, Talledega Nights, Vice ve The Big Show filmlerine imza atan Adam McKay’ın yazıp yöneteceği film, Dünya'yı yok edecek bir kuyruklu yıldızın yaklaşmakta olduğu konusunda insanlığı uyarmak için büyük bir medya turuna çıkmak zorunda kalan iki astronomun hikâyesine odaklanıyor.

Don’t Look Up’ın Paramount Pictures kapsamında 2019 yılında çalışmalarına başlanmıştı. Daha sonra Netflix tarafından alınan film, pandemi nedeniyle gecikse de geçtiğimiz Şubat ayında çekimleri tamamlandı.

Yapılan resmi açıklamada filmin konusu şu şekilde açıklandı:

Kate ve Randall, Dr. Oglethorpe’un yardımıyla büyük bir medya turuna çıkar. Umursamaz Başkan Orlean (Meryl Streep) ile onun özel kalem müdürü olan oğlu Jason’ın ofisinde başlayan yolculukları, Brie (Cate Blanchett) ve Jack (Tyler Perry) tarafından sunulan eğlenceli sabah programı ile devam eder. Kuyruklu yıldızın çarpmasına sadece altı ay kalmışken haberlere çıkmaya çalışmak ve çok geç olmadan sosyal medya bağımlısı halkın dikkatini çekmek trajikomik bir göreve dönüşür. İkili, dünyanın göğe bakmasını nasıl sağlayacaktır?

Don't Look Up, sınırlı sayıda sinema salonunun yanı sıra 24 Aralık’ta Netflix semalarına varacak.

 

ETİKETLER: DONT LOOK UP