METROPOL
METROPOL

07 Haziran 2021

Cruella 2’nin Hazırlıkları Başladı

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Disney dalmaçyalıları, dalmaçyalılar da Disney'i çok sevdi!

Disney

Disney

Emma Stone’un başrolünde yer aldığı Cruella, kısa sürede yakaladığı başarıyla konuşulmaya devam ediyor. House of de Vil’in gelecekteki kreatif direktörü, 70’lerde Londra’ya gelen ve modada adını duyurmaya kararlı genç bir dolandırıcı olan Estella de Vil’in, Cruella olarak bilinen acımasız ve korkunç bir efsaneye dönüşme sürecine odaklanan film, Emma Stone’un yanı sıra; Emma Thompson, Mark Strong, Paul Walter Hauser, Emily Beecham, Jamie Demetriou, Joel Fry and Kirby Howell-Baptiste gibi isimleri bir araya getiren kadrosuyla da dikkat çekmişti.

70’lerin Londrası’nda punk kıyafetleri ve kırmızı rujuyla izleyeceğimiz Cruella ve hafızalarımıza kazınacak kostümler zaten iştahımızı kabartmıştı; ancak sinema eleştirmenlerinden gelen yorumlar da heyecanımızı bir hayli artırdı. Disney'in de bu durumdan çok memnun kaldığını söyleyebiliriz. Zira gösterime girdikten kısa bir süre sonra ‘Şimdiden yılın en iyi filmleri’ arasında gösterilen Emma Stone’lu Cruella’nın devam filmini izlemek için sandığımızdan daha az bekleyeceğiz.

Hollywood Reporter’ın özel haberine göre Disney, Cruella’nın devam filmi için çalışmalara başladı bile. Devam filminde Stone'a ek olarak, ilk filmin yönetmeni Craig Gillespie ve senarist Tony McNamara'nın da filmin devamı için geri dönmesi bekleniyor.

Bir Disney sözcüsü ise yaptığı açıklamada, "Cruella'nın bugüne kadarki güçlü Disney Plus Premier Access performansının yanı sıra gişe başarısından çok memnunuz" dedi. Cruella, 28 Mayıs'ta sinemalarda ve Disney+'ta yayın hizmetinin Premier Erişim katmanı altında eş zamanlı olarak gösterime girmişti. Film, dünya çapında 48,5 milyon dolar hasılat elde etti. Olumlu eleştiriler aldı ve 1970'lerin punk rock atmosferiyle çokça övüldü.

ETİKETLER: EMMA STONE , CRUELLA , DİSNEY