METROPOL
METROPOL

12 Ekim 2021

Cate Blanchett, Almodóvar Yönetmenliğinde Kamera Karşısında

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Cate Blanchett

Almodóvar’ın, 78. Venedik Film Festivali’nin açılış filmi olarak dünya prömiyerini yapan, Penélope Cruz’lu Madres Paralelas filmini merakla beklerken, ünlü yönetmenden kariyerinde bir ilk olacak yeni bir haber geldi.

Yönetmen, yeni filmiyle, kariyerinde ilk İngilizce uzun metrajlı sinema filmini çekmeye hazırlanıyor. Hatırlayacağınız üzere, Almodóvar geçtiğimiz yıl Tilda Swinton’ı izlediğimiz The Human Voice ile dili İngilizce olan bir kısa film çekmişti.

Cate Blanchett
Fotoğraf: Instagram/@ralphlauren

Usta yönetmenin ilk İngilizce uzun metrajı A Manuel for Cleaning Women’ın kadrosundan da haber var. Filmlerinde, Penelope Cruz, Antonio Banderas, Rossy de Palma gibi daimi yol arkadaşlarıyla karşımıza çıkan usta yönetmen bu kez bir sürpriz yaparak başrolde Cate Blanchett’e yer veriyor. Kadronun geri kalanı hakkında henüz bir bilgimiz yok, ancak Blanchett - Almodóvar yolculuğu merakımızı artırmaya yetiyor bile.

Önümüzdeki sene yayınlanması beklenen A Manual for Cleaning Women, Lucia Berlin’in aynı isimli kısa hikaye koleksiyonunun bir uyarlaması. 43 hikayenin yer aldığı koleksiyondan beş tanesinin yer verileceği filmin çekimlerinin Teksas, Oakland ve New Mexico gibi lokasyonlarda tamamlanacağı gelen bilgiler arasında.

ETİKETLER: CATE BLANCHETT , PEDRO ALMODÓVAR