METROPOL
METROPOL

11 Kasım 2021

Blonde Filmi Hakkında Bilinmesi Gereken 4 Şey

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

Ölümünün üzerinden yıllar geçmesine rağmen, Marilyn Monroe zamansız bir güzellik ve stil ikonu olmaya devam ediyor. Hayat hikayesi ise özellikle beyazperdede pek çok kez kendine yer buldu. Netflix imzası taşıyan Blonde isimli film de bunlardan biri olmaya hazırlanıyor. İşte 2022’de yayınlanması planlanan filme dair bilinmesi gerekenler.

21-11/09/gettyimages-517397806.jpg

Fotoğraf: Getty Images

Başrollerinde kimler var?

En başta Marilyn Monroe’yu kimin canlandıracağı bilgisini verelim. Başrol, James Bond dahil olmak üzere başarılı yapımlarda yer almış Ana de Armas’a emanet. Ona eşlik edecek diğer isimler arasında ise Adrien Brody, Bobby Cannavale ve Xavier Samuel var.

Konusu ne?

Film, yazar Joyce Carol Oates imzası taşıyan kitaptan uyarlama. Roman, Monroe’nun çocukluk yıllarından başlayarak kariyer hayatını detaylı şekilde ele alıyor.

Yapımcılarından biri: Brad Pitt

Blonde’un senaryosunu ve yönetmenliğini üstlenen Andrew Dominik, Brad Pitt’le daha önce çalışmış bir isim. Pitt ise eğlence şirketi Plan B aracılığıyla Blonde'un yapımcılarından biri oluyor.

Sayısız ertelemenin ardından vizyon tarihi

Bu uyarlama, 2010 yılından beri gündemde olurken, Andrew Dominik’in de en büyük hayalleri arasında yer alıyor. Ancak hem pandemi hem de filmde yer alan bazı sahneler nedeniyle çıkış tarihinde belirsizlikler yaşanıyordu. Eğer başka bir değişiklik olmazsa, 2022 yılında seyirciyle buluşması planlanıyor.

ETİKETLER: MARİLYN MONROE , BLONDE , NETFLİX , ANA DE ARMAS