METROPOL
METROPOL

19 Nisan 2021

74. Cannes Film Festivali Adam Driver ve Marion Cotillard ile Başlayacak

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

cannes

Cannes Film Festivali

Cannes Film Festivali’nin 74. edisyonunun, 7 Temmuz'da Leos Carax'ın merakla beklenen romantik müzikal filmi “Annette” ile başlayacağı duyuruldu. Film, Cannes'da uluslararası prömiyer yapacak ve yarışmaya katılacak.

“Annette”, 2012'de Cannes'da yarışmaya giren Holy Motors'tan bu yana Leos Carax'ın ilk uzun metrajlı filmi ve ilk İngilizce filmi olmasıyla da dikkat çekiyor. Los Angeles merkezli film, genç bir komedyen (Adam Driver) ve ünlü bir şarkıcı Ann'in (Marion Cotillard) aşkla başlayan hikâyelerine, ilk çocuklarının doğumunun ardından değişen hayatlarına odaklanıyor.

Festivalden yapılan açıklamada, "Avrupa ve dünyadaki halk sağlığı durumunun evrimini ve Mayıs ayı ortasında kültürel mekânların yeniden açılmasını göz önünde bulunduran Festival de Cannes, bir sonraki baskısının planlamasına güvenle ve kararlılıkla devam ediyor." ifadelerine yer verildi.

Festival bu yıl her zamanki gibi Mayıs ayı ortalarında yapılmayacak. Bunun yerine 6-17 Temmuz 2021'de gerçekleşecek. Daha önce de Amerikalı yönetmen Spike Lee'nin festivalin büyük ödüllerini belirleyen jüri başkanı olacağı duyurulmuştu.

ETİKETLER: CANNES FİLM FESTİVALİ , 74. CANNES FİLM FESTİVALİ