METROPOL
METROPOL

15 Ocak 2021

4 Oscar Ödüllü İsim 1 Filmde: Don't Look Up

YAZI: HAZAL BAYAT


DON'T-LOOK-UPFotoğraf: IMDB

Jennifer Lawrence ve Leonardo DiCaprio'nun başrolde yer aldığı Don't Look Up'ın ilk görüntüleri, Netflix'in 2021 için hazırladığı videoda sinemaseverlerle buluştu. Kadrosunda başroldeki Oscar ödüllü ikilinin yanı sıra Cate Blanchett, Meryl Streep, Jonah Hill, Timothée Chalamet, Rob Morgan ve Ariana Grande gibi ünlü isimlerin de yer aldığı filmin konusu da en az kadrosu kadar ilgi çekici: Dünyaya çarpmak üzere olan bir göktaşı hakkında insanları uyarmaya çalışan iki gökbilimcinin karşılıksız kalan çabaları!

Adam McKay yönetmenliğindeki film, aslında politika ve medyanın eleştirildiği bir komedi. Medya aracılığıyla bir göktaşının altı ay içerisinde gezegeni yok edeceği konusunda halkı uyarmaya çalışan Dr. Randall Mindy ve Kate Dibiasky isimli gökbilimciler, karşımıza çıktıkları ilk görüntülerde uzay mekiğine benzer bir araçtan inerken görülüyorlar. Filmin yayın tarihi henüz kesin değil; ancak hem konu hem de kadro, heyecanımızı artırmaya yetiyor. Don't Look Up'ın ilk görüntülerinin de yer aldığı Netflix 2021 tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz.

ETİKETLER: DON'T LOOK UP , LEONARDO DİCAPRİO , JENNİFER LAWRENCE , MERYL STREEP , CATE BLANCHETT , NETFLİX , FİLM ÖNERİLERİ , ARİANA GRANDE