METROPOL
METROPOL

30 Haziran 2021

Yeryüzüne ve Belleğe Açılma Arzusu: Vision Art Platform'dan Yeni Sergi

vision art

Sevim Sancaktar, 'Göz kapakları, iki dost, iki düşman 1'/ Vision Art Platform

Vision Art Platform, Akaretler’deki yeni mekânında düzenlediği “No Room For A Door” başlıklı ilk sergide “açıklık” kavramına odaklanıyor.

Mert Acar, Tanzer Arığ, Majid Baharan, Sevim Sancaktar, Işık Özçelik, Candaş Şişman ve Nermin Ülker’in çalışmalarının yer alacağı sergi, birbirinden çok farklı üretim biçimleri olan sanatçıları bir araya getirmesiyle de dikkat çekiyor. Leyla Ünsal’ın sergi koordinatörlüğünü üstlendiği, Ezgi Bakçay’ın sergi metnine imza attığı “No Room For A Door”, hiçbir yere ait olmama hissinin verdiği sıkıntı kadar, yağmalanmış bir geçmişi kurtarmanın, tanıklara kulak vermenin ve kutsallığı yeniden inşa etmenin umudunu ziyaretçilere hissettirmeyi hedefliyor.

vision art

Majid Baharan, Tuval Üzerine Yağlı Boya / Vision Art Platform 

Disiplinler-aşırı bir kültür, sanat platformu olma idealiyle, mekân açmayı ve mekansallaşmayı pek çok boyutu ile tartışan “No Room For A Door” sergisiyle yeni mekânının kapılarını açan Vision Art Platform, 1 Temmuz - 1 Ağustos 2021 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

Candaş Şişman, SYN-Phon
Candaş Şişman, SYN-Phon  / Vision Art Platform 

 

Candaş Şişman, SYN-Phon

Nermin Ülker, İsimsiz 6 (Hane Serisi), 2018, Karbon Çeliği

ETİKETLER: VİSİON ART PLATFORM , NO ROOM FOR A DOOR , MERT ACAR , TANZER ARIĞ , MAJİD BAHARAN , SEVİM SANCAKTAR , IŞIK ÖZÇELİK , NERMİN ÜLKER , CANDAŞ ŞİŞMAN