METROPOL
METROPOL

04 Ekim 2021

Esma Sultan’da Zamansız Sofralar

Reflections İstanbul, Zamansız Sofralar sergisiyle 5-8 Ekim tarihleri arasında Esma Sultan Yalısı’nda yenilikçi bir paylaşım alanı sunuyor. 

 

Bereket temasından yola çıkılarak hazırlanan Reflections İstanbul - Zamansız Sofralar sergisi, yaratıcılık, ağırlama, sunum, lezzet ve teknolojiyi bir araya getiriyor. Farklı bir deneyimi ilk kez izleyiciyle buluşturacak sergi The Marmara Grubu ev sahipliğinde Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleşiyor. 

 

Sofraların birleştiriciliğini 'Bereket' teması altında buluşturan serginin bu yıl ilki gerçekleşiyor ve sınırları zorlayan bir deneyim sunuyor. 5 bölüm üzerine kurgulanan sergi tasarımında Mutfak Sanatları, Sofra Düzenleme, Çiçek Tasarımı, Işık Tasarımı Sanatı ve Görsel Sanatlar: Suyun Zekası ile daha önce görülmemiş, gerçek dışı bir oluşuma kapı açılıyor. 

 

Suyun temsil ettiği 'Bereket' temasıyla suyun titreşimleri, akıcılığı ve yaydığı ses frekanslarının yapay zeka ile harmanlanmasından oluşan verilerin dijital sanata dönüşmesi deneyimlenecek. Ayrıca özel olarak hazırlanan performans sanatları koreografisi ile suyun dans ile bütünleşmesi izleyenleri büyüleyecek.

 

5-8 Ekim tarihleri arasında izlenebilecek sergi, farklı disiplinleri ve yaratıcılığı bir araya getirerek daha önce karşılaşılmamış bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Etkinliğin danışmanlığını ve komite başkanlığını Çiğdem Simavi üstlenirken komite üyeleri arasında Merve Gürsel, Defne Gürsel, Selin Habbab Özkaynak ve The Marmara Grubu yer alıyor. Konsept ve tasarım ekibi ise Merve Gürsel, Yeşim Demir, Mert Onaran ve Bartuğ Sayılı’dan oluşuyor. 

 

Serginin detaylarını ve ziyaret koşullarını buradan inceleyebilirsiniz. 

 

ETİKETLER: ESMA SULTAN , REFLECTİONS İSTANBUL , ZAMANSIZ SOFRALAR