METROPOL
METROPOL

06 Aralık 2021

Art Basel Miami'den Notlar

DERLEYEN: BAHAR ERGEL

 art basel miami chanel

2018 yılından bu yana sayısız galeri, sanatçı ve izleyiciyle sanat severleri ağırlayan Art Basel Miami Beach, bu yıl 200'ün üzerinden galeri ve tanınan sanatçılar eşliğinde izleyicileri ağırlıyor. Moda dünyasından izlerin de yer aldığı dikkat çekici çalışmalar izleme deneyimini artırıyor. Üstelik bu yıl NFT'nin gücü de gündemde. 

Five Echoses: Chanel No.5'e Saygıyla

Es Devlin, Chanel No.5'in 100.yaşını kutlamak için geniş çaplı bir proje ile karşımızda. Miami Design District Jungle Plaza'yı 1.000'den fazla bitkiden oluşan yemyeşil bir ormanla çevrili çok duyusal bir labirente dönüştüren Five Echoes, bu dairesel heykeli ışık, renk ve sesle canlandırıyor ve sinestetik bir deneyim aracılığıyla kutluyor. Bu gösterişli deneyim 21 Aralık tarihinine dek izlenebilecek. 

Alex Israel x Snapchat 

Snapchat'in artırılmış gerçeklik özelliği kullanılarak oluşturulan alan Alex Israel'in çalışmalarına ev sahipliği yapıyor. Gösterimler 1 Mayıs 2022'ye kadar The Bass Museum of Art'ta izlenebilecek. 

Mobilyalar Sahnede

Dior, 17 sanatçıyı ikonik madalyon sandalyesini yeniden tasarlamaya davet etti ve bilinen tasarımın yeniden düşünülerek tasarlanmış renk, doku ve formlardaki versiyonları The Dior Medallion Chair Exhibition'da izlenebilecek. Louis Vuitton, Frank Chou tarafından tasarlanan ilk dış mekan mobilyaları da dahil olmak üzere Objets Nomades koleksiyonuna yeni eklemeler yapacak. Fendi ise, Botsvana mobilya markası Mabeo ile olan iş birliğini sunacak. Design Miami'de görücüye çıkan Kompa Koleksiyonu, Fendi'den ilham alan 10 parça mobilya içeriyor. 

Görüldüğü Gibi 

Sanatçıları ve tasarımcıları alüminyum malzemelerini yeniden tasarlamaya davet etmeye devam eden lüks valiz markası Rimowa'nın As By Seen sergisi 5 Aralık'a kadar Rimowa'nın Design District mağazasında sergileniyor. Sergide Maxwell Arkin, Sean Brown, Benjamin Edgar, Nicole McLaughlin, Noel Mercado ve Emmett Moore'un yeniden tasarlamaları yer alıyor. 

Dom Pérignon'un Farklı Sunumu

Denize açılmadan yat deneyimi yaşamak isteyenleri hafta boyunca Dom Pérignon yatı karşılıyor ve beyaz eldivenle sunulan şampanyalar farklı bir deneyim sunuyor. 

The Museum of Graffiti İkinci Yaşını Kutluyor

2019 yılında Art Basel ile açılışını yapan The Museum of Graffiti bu yılki sergileriyle ikinci yaşını kutlıyor. 

İklim Bilinci Feana'nın Merkezinde

The Faena Art Project Room bir NFT bağlantısıyla tanıtılıyor ve deneysel sanat için kar amacı gütmeyen bir sanat alanının açılışı izleyiciye sunuluyor. Faena Art Project Room, Andrés Reisinger'in iklim bilincine sahip NFT platformu Aorist ile işbirliği içinde sunduğu “The Smell of Pink” adlı yerleştirmesiyle görücüye çıkıyor.

NFT Çılgınlığı

Amerika'nın resmen ilan edilmese de herkesin kabul ettiği kripto para başkenti Miami, Art Basel boyunca NFT'nin merkezde olduğu etkinlere de kucak açıyor. Bu hafta kripto sahnesi, NFT BAZL ve SLS Hotels arasında bir işbirliği olan Mason Rothschild'in MetaBirkins'inin lansmanını içeriyor. Dahası da var elbette: Bir Jean-Michel Basquiat NFT Müzayedesi, The Sagamore Hotel'de NFT devralımı, Winklevoss ikizlerinin müzayede platformu Nifty Gateway'in ev sahipliğinde Setai'de bir NFT kurulumu ve web3 sosyal kulübü The Gutter Cat Gang için sürükleyici bir buluşma.

 

 

 

 

 

ETİKETLER: ART BASEL , ART BASEL MİAMİ BEACH