04 Haziran 2016

Tarlada Lezzetli Bir Gün

Fazlaca geciktiği için arayı kapamak istediğinden midir bilinmez, hızlıca şehri etkisi altına alan yaz mevsiminin tüm etkileriyle hissedildiği capcanlı bir günde, ünlü yemek blogger’larıyla bir araya gelmemizin bir sebebi vardı elbette: 6 Haziran Salı gününden itibaren NTV ekranlarında yayınlanacak ‘Mutfağın Şefleri’ programı öncesinde, programa katkıda bulunan Siemens Ev Aletleri’nin en yeni üyelerinden, IQ700 serisi yeni ankastre fırının hünerlerini bizzat tadarak keşfetmek!

Buluşma noktamız, şehirde organik beslenmeyi bir hayal olmaktan çıkaran ve aynı Facebook’taki Farmville oyununa benzer bir şekilde, ‘kendi ektiğini biçme’ imkanı sunan Komşuköy. Polonezköy’ün yeşillikleriyle çevrili olan Komşuköy, dümdüz uzanan tarlalarında istediğinizi ekebilmeniz için size özel bir alan ayırıyor. Biz şehirlilerin özlemini duyduğu ve gelecek planları arasında ertelediği doğanın tam ortasındaki bu deneyimi, Tarlada Uygulama atölyesi kapsamında Komşuköy’ün yaratıcılarından Oğulcan Atay’dan dinledik. Çiftçiliğin inceliklerini bize anlatan Atay’la birlikte tarlada yerimizi aldık ve kendi maydanoz fidelerimizi toprağa ektik. Bakalım toprak hediyelerini bize ne zaman sunacak.

Toprakta çalışmanın verdiği mutlu hisler eşliğinde öğle yemeği için sofraya kurulduk. Şef Gabriele Sponza’nın IQ700 serisi yeni ankastre fırında bizim için pişireceği lezzetleri tatmaya geldi sıra. Çimenler üzerinde kurulan bu upuzun masanın bünyeye yaydığı dinginlik ve fırından yükselen mis gibi kokular iştahımızı iyice kabartsa da Sponza’nın incecik hamura yaptığı enfes pizza için beklemeye değerdi doğrusu. Muhabbet eşliğinde keyfi iyice pekişen bu şahane yemeğin kapanışını ise sıcacık bir lezzet birleşimi olan Nutella’lı ve meyveli pizzayla yaptık. Tadının hâlâ damağımızda olduğunu söylememize gerek var mı?

Elektrikli fırın, mikrodalga ve buhar destekli fırın özelliklerinin tamamını bir arada bulunduran IQ700 serisi HN678G4S1 ankastre fırın, ‘tek fırında çok fırın’ı mutfaklara getiriyor. Siemens Ev Aletleri’nin en yeni üyelerinden olan bu fırınla çıktığımız gurme yolculuk ise henüz yeni başlıyor. Bu yolculuk sırasındaki lezzetli keşiflerimiz için Vogue Türkiye Temmuz sayısıyla çıkacak, Vogue Gurme ekini bekleyin!

 

ETİKETLER: #VOGUEGURME , SİEMENS