28 Nisan 2015

Şekillenmeye Yardımcı En Yeni 5 Uygulama

 
 
Fotoğraf: Getty Images Turkey
 
 
1. M-Onep - Slim-up 
 
Vücut şekillenmeye yardımcı birçok farklı uygulamayı bulacağınız M-Onep’te, Slim-up hızlı sonuç alınan çok fonksiyonlu bir uygulama olarak dikkat çekiyor. Kızıl ötesi ışınlarla kas sisteminin çalışmasına, metabolizmanın hızlanarak yağ yakımının artmasına yardımcı oluyor. Karın, kalça ve bacaklardaki, bölgesel yağların azalmasında etki sağlayan sistem, ayrıca selülit görünümünün azalmasında da oldukça etkili.
 
 
2. Bioritm İnstıtute - Vela Shape 3   
 
Yıllardır duyduğumuz, aşina olduğumuz şekillendirici uygulama Vela Shape’in en gelişmiş modeli Bioritm İnstitute’de bulunuyor. Özelliği, az seansta daha fazla etki sağlaması. Bipolar radyofrekans sistem ve vakum odaklı masajı aynı anda yaparak bölgesel yağları uyararak ve kırarak etki ediyor. Selülit tedavisi sağlayan FDA onayına sahip az cihazdan biri olduğunun da altını çizelim.
 
 
3. Cityzen - G5 Selülit Mesajı
 
CityZen’de selülit masajı sadece mekanik masajdan oluşmuyor. Öncesi 30 dakikalık, yoğun titreşim veren G5 isimli aletle bölgesel yağlar uyarılıyor. Farklı selülit derecelerine gore farklı başlıkları bulunan bu alet,arka bacak, popo ve karın yanlarında kullanılıyor. G5 sonrası ise 30 dakikalık baskılı el masajı uygulaması var. Lenf drenajı tetikleyen ve ödem atmaya da yardımcı bu masaj, yaza kadar selülit görünümünde gözle görünür azalma vaat ediyor. Bu masajı, herhangi bir uygulama ile kombinleyerek de sonucu hızlandırabilirsiniz.
 
 
4. Superplast - Zeltiq 
 
Vücut kitle indeksi %30’un altında olan ve bölgesel yağ birikimi olan hastalara yapılan bu uygulama için, yağ fazlalığınızı elle tutulabiliyorsanız, uygunsunuz demektir. Zira Zeltiq, özel başlığı sayesinde incelticeği bölgeyi vakumlayarak çalışıyor . Vakumlayamazsa etkili olamıyor. Yağ hücrelerinin soğutularak hayati foksiyonlarının durmasına dayanan sistem esnasında, birkaç gün sonunda geçecek morluk ve kızarıklıklar oluşabilir, uyarmadı demeyin.  
 
 
5. Op. Dr. Oygar Aytekin - Maxımus 
 
Dr. Aytekin, Maximus uygulaması yapan ender isimlerden biri. Maximus, TriLipo teknolojisine sahip bir uygulama. Yani bu ne demek? Uygulama 3’lü bir etkiye sahip. Tek bir cihazla 3 farklı uygulama aynı anda yapılıyor. İlk etapta yoğun ısıya sahip radyo frekans ile yağlar çözülüyor, patetli lenf drenaj sistemi ile bu yağların vücuttan atılımı sağlanıyor ve son olarak ısının etkisiyle sıkılaşan cilt altı kolajen bağları cildin yenilenmesine yardımcı oluyor, dolayısıyla selülit görünümünde yoğun bir azalma gözleniyor. 
 
 
Editörün Notu: Çoğu zaman kombine tedaviler daha hızlı sonuç alınır. Ayrıca yaza giriş dönemi uygun paket programlar da karşınıza çıkabilir. Örneğin, Essporto Fitness Club - CityZen ve M-Onep birlikteliğinde 45 günlük Slim&Fit isimli bir zayıflama kampı yaratmışlar. M-Onep güvencesiyle cihaz uygulamaları, CityZen’den pilates dersleri, selülit masajları ve özel VIP Essporto Fitness üyeliği birarada sunuluyor. Diyetisyen, fitness eğitmenleri ve estetisyenlerin kontrolünde yürütülen 45 günlük Slim & Fit kamp fiyatları ise 1.150 TL’den başlıyor. 
 
 

 

ETİKETLER: ESTETİK , GÜZELLİK , SAĞLIK , ANTİ-SELÜLİT , SLİM&FİT , OYGAR AYTEKİN , SUPERPLAST , ZELTİQ , MASAJ , SELÜLİT , VELA SHAPE , SLİM-UP