14 Nisan 2018

Meghan Markle’ın Diyet ve Fitness Rutini

YAZI: E. ŞEVVAL YÜRÜTEN

meghan markle

Fotoğraf: @meghanmarkle8

Meghan Markle Mayıs ayında gerçekleşmesi plananan kraliyet düğünü için nasıl hazırlanıyor? Keşfetmek için gelin adayının dünden bugüne tüm diyet ve fitness rutinini masaya yatırdık.

Diyet Rutini

Yoga eğitmenin kızı olan Meghan, küçüklüğünden beri sağlıklı yaşamaya özen gösteriyor. Bitki ağırlıklı beslenen Meghan Markle, yüksek fiber düşük kalori odaklı meyve ve sebzelere yöneliyor.

Hafta içi vegan beslemeye gayret gösteren, hafta sonuysa rejimini esnek tutan Meghan, her şeyin dengeyle alakalı olduğuna inanıyor ve bu tercihinin diyetten çok bir hayat tarzı olduğunun altını çiziyor.

Meghan için ideal beslendiği gün, vanilyalı içecek, yabanmersiniyle başlıyor ardından öğlen niçoise salatası, bir bardak rosé, keçi peyniri ve birkaç dilim ekmek tercih eden Meghan, akşam yemeğindeyse deniz ürünü ve makarnayla kendini ödüllendiriyor. 

meghan markle

Fotoğraf: @meghanmarkle8

Kraliyet gelini, her ne kadar sağlıklı beslenmeye dikkat etse de karbonhidrat düşkünü olduğunu da itiraf ediyor. ‘’Tüm gün patates kızartması yiyebilirim, ve makarnayı da çok seviyorum. Karbonhidrata bayılıyor, kim bayılmaz ki?’’ifadesiyle karbonhidrat tutkusunu anlatan Meghan Markle’ın da bizim gibi yasak zevkleri var.

Meghan Markle’ın gün içindeki favori sağlıklı atıştırmalıklarıysa, humus, havuç, badem sütü ve chia pudding’i.

Markle’ın besin ağırlıklı diyeti, Güney Kaliforniya topraklarında büyümesiyle alakalı. Küçükken kendi bahçelerinde meyve ve sebzeleri yetiştiren Markle ailesine bakınca, Meghan’ın sağlıklı diyetini açıklamak çok kolay. 

meghan markle

Fotoğraf: Canada's Women's Health Magazine 2015

Fitness Rutini

Meghan’ın fitness rutini de yine aile geçmişine dayanıyor. Annesi yoga eğitmeni olan Meghan Markle, yoganın genlerinde olduğuna inanıyor.

Yoğun vinyasa derslerinden hoşlanan Meghan, güçlü ve esnek kaslarını yoga dışında pilates ve koşuya da borçlu.Koşunun onun için hareketli meditasyon olduğunu savunan Meghan Markle’ın son dönemde fitness tercihlerinden biri de makinalarla yapılan ve direkt kaslara odaklanan megaformer pilates.

Prens Harry ile nişanından önce fitness rutinini Instagram’da paylaşan Markle, bugünlerdeyse kraliyet ailesinin mahremiyet ilkesine saygılı bir duruş sergiliyor.

Prens Harry ve Meghan Markle'ın kraliyet düğünü hakkında bilmeniz gerekenler için tıklayın.  

Meghan Markle'ın Stil Evrimi

ETİKETLER: MEGHAN MARKLE , KRALİYET DÜĞÜNÜ , FİTNESS , DİYET , SAĞLIKLI BESLENME , BAKIM