MODA
MODA

11 Ekim 2021

Sadelikte Saklı Duruş

reis kuyumculuk

Günümüz stiline uyum sağlayabilecek sade ama etkileyici tasarımlar ortaya koyan Reis Mücevherat, aynı zamanda doğduğu İstanbul’un değerlerini ve kültürünü de her daim hatırlıyor.

Mücevherlerin kadınların en yakın arkadaşları olduğu söylenir hep. Mücevher denildiğindeyse aklımızda genellikle şatafatlı, abartılı parçalar canlanır. 1980’lerin başında İstanbul’da doğan Reis ise sadeliği merkezine alarak tasarımlarını bu anlayışa göre şekillendiriyor. Hem kendi tarihinden ilham alıp hem de minimalliğin önemini es geçmeyen parçaları arasında, şahmeranlardan pırlanta kolyelere pek çok seçenek bulunuyor.

Geçmişini koruyarak ifadesini günümüz dünyasıyla harmanlıyor ve mücevher kelimesinin ağırlığını hafifletmeye özen gösteriyor. Tarihinden mimarisine her yönüyle ilham kaynağı olmayı başaran İstanbul, Reis için de ayrı bir yere sahip elbette. Galata’dan esinlenen Gala isimli yüzük bunun en net örneklerinden biri. Tasarımlarını farklı ve tercih edilebilir kılan yanları arasında sadelik ilk sırada gelse de, bunu zarif olması ve günlük hayatın ritmine ayak uydurabilmesi takip ediyor.

Gelecek sezona ise iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor Reis. Tasarımcı Hakan Gündoğdu, maneviyatın ve birlikteliğin gücünü yansıttığı Ubuntu isimli koleksiyona hayat veriyor. Koleksiyonda yer alan parçalar öze dönüşü, birlik olma kavramını yansıtıyor.

 

ETİKETLER: MÜCEVHER , SADELİK , REİS MÜCEVHER