06 Nisan 2022

Kraliyet Ailesinin Yeşil Kıyafetlerinin Arkasındaki Anlam

YAZI: ELISE TAYLOR

DERLEYEN: DİLRUBA KARAKÖSE

22-04/05/1388356237.jpg

Fotoğraf: Getty Images

Kraliçe Elizabeth ve kraliyet ailesi, geçtiğimiz Nisan ayında Covid-19 sırasında hayatını kaybeden Prens Philip'i onurlandıran bir anma töreni için Westminster Abbey'de toplandı. Başbakan Boris Johnson, İspanya Kralı Felipe ve Kraliçe Letizia başta olmak üzere pek çok isim onlara katıldı. Katılanların çoğunluğu ise tören için siyah rengi tercih etti.

Ancak Kraliçe Elizabeth, Cornwall Düşesi ve Prenses Anne orman yeşili tonlarındaki kıyafetleriyle anma törenine katıldı. Bu seçimleri ise elbette tesadüf değildi. Seçtikleri spesifik renk tonu, Prens Philip'in resmi üniforma rengiydi ve böylelikle koordineli bir şekilde hareket etmiş oldular. Edinburgh Dükü'nün resmi üniforma rengi, aynı zamanda Edinburgh Yeşili olarak da biliniyor. Prens Philip'in Nisan ayındaki cenazesinde tabutunu taşıyan Range Rover araç da bu renge uyumluydu. Kraliçe, Edinburgh Yeşili kıyafetini, 1966'da Prens Philip'in hediyesi olan elmas ve yakut broşla vurgulamayı da es geçmedi.

22-04/05/1239592784.jpg

Fotoğraf: Mark Cuthbert

Kraliyet ailesi, aslında uzun zamandır modayı bir mesaj olarak kullanıyor. Örneğin Kraliçe Elizabeth, kalabalıkta kolayca fark edilmek için resmi törenlerde her zaman parlak renkler giymeye çalışıyor. Ayrıca Cambridge Düşesi, geçtiğimiz günlerde Londra'daki Ukrayna Kültür Merkezi'ne yaptığı ziyarette Doğu Avrupa ülkesindeki savaştan etkilenenlere destek gösterisi olarak Ukrayna mavisi giymeyi tercih etmişti.

ETİKETLER: İNGİLİZ KRALİYET AİLESİ , KRALİYET AİLESİ , KRALİÇE ELİZABETH