13 Mart 2021

Düşük Bütçeyle 5 Adımda Yeni Bir Stil

YAZI: HAZAL BAYAT

Stil sahibi olmak, sanılanın aksine bütçe değil, ilham ve istek gerektiriyor. 2021 yılında yepyeni bir stile sahip olmak, ne giyeceğinizi uzun uzun düşünmeden özgüvenli görünümlere kolayca bürünmek istiyor ancak bunu yüklü alışverişlere gitmeden halletmenin yolunu arıyorsanız, 5 adımda gardırobunuzu yeniden planlamanızı sağlayacak önerilerimize göz atın.

Yalnızca bütçeniz için değil, sürdürülebilirlik için de en doğru hamle elinizdekileri iyi değerlendirebilmek. Birkaç tüyo ve biraz da ilhamla daha önce hiç giymediğiniz o parçayı giyebilir, ufak bir dokunuşla sıradan gelen bir görünümü eşsiz hale getirebilirsiniz. İşte, 5 adımda yepyeni bir stile sahip olmanızı sağlayacak birkaç öneri.

Kurtarıcı: Nötr renkler

nötr-renklerFotoğraf: @chloelloyd

Konu heyecanla satın alıp nasıl giyeceğinizi bilmediğiniz iddialı parçalara geldiğinde yapılması gerken, nötr renklerden yardım almak. Gardırobunuzdaki nötr renge sahip parçaları bir araya getirin ve yardıma ihtiyacınız olduğunda bu kurtarıcı kısma koşun. Yalnızca farklı modeller ve iddialı parçalarda değil, siyah giymeye karar verdiğinizde de kombinasyonunuza hareket katmak için söz konusu renklerden yardım alabilirsiniz.

Montun değiştirici gücü

nötr-renklerFotoğraf: @hoskelsa

Soğuk havalar kimi zaman özenerek oluşturulan stilleri görünmez kılabilir; bu defa işin pozitif tarafından bakıp montların değiştirici gücünden söz edebiliriz! Modeli ne olursa olsun, stil sahibi bir mont, tüm görünümünüzü değiştirmeye yardımcı. Soğuk mevsimlerin bu kolay kolay yıpranmayan parçalarına yatırım yapmak, stiliniz için uzun vadeli koruma sağlayacak.

İmza ayakkabı

nötr-renklerFotoğraf: @anitadacosta

Stil oluştururken kimi zaman gözden kaçırılabilen parçalar olmalarına rağmen ayakkabılar, ilk düşünülmesi gerekenler arasında. Sezonun öne çıkan trendlerinden birine sahipseniz, doğru bir kullanımla günlerce stil sahibi görünebilmeniz mümkün. Kafanızda canlandırdığınız bir kombinasyonu farklı ayakkabılarla deneyerek sonuçlara bakın, ayakkabıların stili baştan aşağı değiştirebildiğine siz de şahit olacaksınız.

Kolay ama etkili: Aksesuar

nötr-renklerFotoğraf: @dylanasuarez

Belki de en düşük bütçeyle alınabilecek aksesuarlar, tüm stile yepyeni bir hava kazandırmanın aracı. Gerekli olan, biraz cesaret ve özgüven! Şapkalar, mücevherler, eldivenler, çoraplar ve daha nicesini kullanarak oluşturduğunuz silueti yaratıcı, eşsiz ve dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

Instagram'ı kullanın

nötr-renklerFotoğraf: @alyssainthecity

Instagram kimin nerede ne yaptığını anında öğrenmemiz için harika bir kaynak olmasının yanı sıra, bir stil kitaplığı. Tabii, doğru kullanılabildiğinde. İşe stilinize uyum sağlayabileceğine inandığınız sayfaları takip etmekle başlayın. Gün içerisinde akışınızda karşınıza çıkacak görüntüler, alıp nasıl eşleştireceğinizi asla kestiremediğiniz parçaları da günlük stilinize eklemenin yollarını keşfetmenizi sağlayacak. Yalnızca stilinize uygun isimleri değil, modaya retro bir perspektiften bakan sayfaları da mutlaka takibe alın.

ETİKETLER: GARDIROP DETOKSU , KAPSÜL GARDIROP , 2021 STİL ÖNERİLERİ , STİL ÖNERİSİ