28 Temmuz 2021

#SummerInVogue: İpek Aktaş’ın Yazlık Seçimleri

DERLEYEN: DİLRUBA KARAKÖSE

Takılardan şapkalara, geniş bir aksesuar seçkisi sunan Ponponiere markasının yaratıcısı İpek Aktaş, yaz enerjisini yansıtan tercihlerini bizlerle paylaşıyor.

21-07/26/ponponiere_196425436_201095831872886_8230028220930966563_n.jpg

@ponponiere

Bize kendinizi tek bir cümle ile nasıl anlatırsınız? 

Hayattan keyif alan, ailesine ve sevdiklerine bağlı bir eş ve arkadaş. İşini keyif alarak yapan, çok yönlü olmayı, üretmeyi, sürekli öğrenmeyi hayatının merkezinde tutan bir iş kadını.

Ponponiere hakkında...

Çok yönlü ve yeniliklere açık bir marka olarak Ponponiere tasarımlarının daima ilham ve mutluluk vermesi, bugün ve seneler sonra da aynı güzel hisleri uyandırabilmesi en büyük amacım. Doğaya, hayvanlara, farklı kültürlere ve çeşitliliğe değer veren; renkleri, farklı materyal, doku ve formları seven bir markayız.

Markanızı tanımlayan üç kelime:

Yenilikçi, feminen ve eğlenceli.

2021 İlkbahar/Yaz koleksiyonunun hikayesi:

Farklı doğal materyallerin sade ama çarpıcı bir estetikle bir araya geldiği, her ortama uyum sağlayabilen, çabasız ve stil sahibi bir görünümü yansıtıyor yaz koleksiyonumuz. 70’ler İtalyan ve Fransız sahil şeridinden, ada hayatından ve yaz rahatlığından ilham alan doğal taşlı kolyeler, rafya çantalar ve hasır şapkalar koleksiyonun öne çıkan parçalarından.

Sizi çok heyecanlandıran yeni projeleriniz/planlarınız: 

Gelecek yaz koleksiyonu hazırlığındayız, yeni kategoriler ve birtakım sürprizleri müşterilerimizle buluşturmak beni şu sıralar en çok heyecanlandıran konuların başında geliyor. Bir yaz aşığı olarak şimdiden gelecek sezonu sabırsızlıkla bekliyorum.

Size şu anda en çok ilham verenler:

Kutaniware ve Daiki Takashima seramikleri, Jai Vasicek Henna portreleri ve renk skalası son zamanlarda en hayran olduklarımdan. Vintage takılar ve mobilyalar, dokular, desenler için ise daimi ilham kaynaklarım diyebilirim.

21-07/26/hennasisters.jpg

Jai Vasicek Henna portresi

Plaj çantanızın olmazsa olmazı:

Bitkisel mist, kitap ve airpods.

Vazgeçilmez yaz parçanız:

Güneş gözlüğüm, kum rengi Ponponiere çantam, Piece of White keten elbiseler ve kolyelerim.

21-07/26/3.jpg

Ponponiere Grab çanta

Yaza özel stil önerileriniz: 

Yaz mevsiminde hafif ve özgür hissettiren poplin ve keten kumaşlar favorilerim. Açık renkler ve toprak tonlarının zamansız ve doğal bir görünüm için ideal olduğunu düşünüyorum. Şort takımlar, uzun elbiseler, doğal taşlı kolyeler en çok tercih ettiklerim arasında.

Favori yaz markalarınız:

Son dönem favorilerim Joslin, Tove, Dodo Bar Or ve Maison La Plage. Her zaman için Eres, Loewe ve Chanel en sevdiklerimden.

En sevdiğiniz yaz tatili rotası:

Doğası, keşfedilecek yerleri ve sakinliğiyle Patmos, keyifli ve huzurlu bir yaz tatili için en sevdiğim rotalardan biri. Avrupa’da ise en sevdiğim şehir olan Barcelona daha hareketli bir tatil için ilk tercihlerimden.

2021 yaz tatili için okuma listeniz:

Ben Kirke, Serenad ve Empedokles’in Dostları ilk sıramdakiler.

Yaz mevsiminin sizi en çok mutlu eden/size iyi gelen tarafı:

Yaz ortasında doğmuş biri olarak en sevdiğim ve beni her şeyiyle en mutlu ve huzurlu hissettiren mevsim olduğunu söyleyebilirim. Ailemden uzak yaşadığım için onlarla daha sık bir araya gelmek, arkadaşlarla kalabalık buluşmalar, seyahat etmek ve yeni yerler keşfetmek, huzurlu günbatımları, doğayla iç içe olabilmek beni en mutlu edenlerin başında geliyor.

ETİKETLER: #SUMMERINVOGUE , PONPONİERE