18 Aralık 2021

Yeni Yıl Ruhunu Yansıtan 5 Animasyon Filmi

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

robin robinNetflix

Her şeyin daha parlak, ışıl ışıl ve büyüleyici geldiği zamanlardayız. Yılın bu zamanları hepimizi mutlu eden şeylerin başında Noel ve yeni yıl temalı filmler izlemek geliyor. İyi Noel filmlerinin en güzel yanını da sizinle paylaşalım: sonsuza kadar tekrar izlenebilir olmaları!

Yeni yıla "merhaba" demeye hazırlanırken, yılbaşı ruhuna yakışan, defalarca izlesek de sıkılmayacağımız animasyon film önerilerimizi paylaşıyoruz. Yapmanız gereken tek şey, hangisinden başlayacağınıza karar vermek.

Robin Robin (2021) / Netflix

Fareler tarafından büyütülen küçük ve iyimser bir kuş, Noel yıldızının önünde içten bir dilekte bulunur. Acaba sonunda kim olduğunu ve nasıl uçağını öğrenebilecek midir? Başrolünde Bronte Carmichael, Richard E. Grant, Gillian Anderson’ın yer aldığı film, 24 Aralık’ta Netflix kataloğunda.

Klaus (2019) / Netflix

En İyi Animasyon dalında Akademi Ödülü'ne aday gösterilen, gelmiş geçmiş en iyi Noel filmlerinden biri Klaus’u hala izlemediyseniz, bu yılı tamamlamadan önce mutlaka listenize almalısınız. Yeni bir posta işçisiyle, münzevi bir oyuncakçının arkadaşlığına bayılacaksınız.

robin robin

All I Want for Christmas Is You (2017) / Amazon Prime

Yeni yılın alametifarikalarından biri elbette Mariah Carey’nin ünlü Noel şarkısı All I Want for Christmas Is You. Bu şarkıyla aynı adı paylaşan bir animasyon filmi olduğunu biliyor muydunuz? Film, her Noel’de bir köpek yavrusu sahiplenmek isteyen Mariah’nın hikayesine odaklanıyor.

robin robin 

 

A Christmas Carol (2009) / Amazon Prime

Klasik Charles Dickens kitabının birçok uyarlamasından biri olan film, Scrooge'un hikayesini ve ona musallat olan Noel hayaletlerini anlatıyor. Robert Zemeckis tarafından yazılan ve yönetilen filmin başrolünde Ebenezer Scrooge'in gençliğini, yetişkinliğini ve yaşlılığını ve Scrooge'a musallat olan üç hayaleti canlandıran Jim Carrey’i izliyoruz.

A Trash Truck Christmas (2020) / Netflix

Bu kısa filmde, Noel Baba Noel arifesinde hurdalığa acil iniş yapmak zorunda kalır. Peki tatili kurtarabilecek mi?

 

 

ETİKETLER: NETFLİX , DİZİ ÖNERİLERİ , AMAZON