25 Ağustos 2011

Yeni sezonda ne okumalı?

YAZI:

Yeni sezonla birlikte yepyeni kitaplar da raflarda yerini alacak. Biz de moda tutkunlarının ufkunu açacağını düşündüğümüz 13 kitap seçtik:!..!

1.The Fashion World of Jean Paul Gaultier: From the Sidewalk to the Catwalk (Thierry-Maxime Loriot, Suzy Menkes)

 

1976 yılından bugüne modanın haylaz çocuğu olmayı başaran Jean Paul Gaultier'yi anlatıyor. Kitap 1 Kasım'da piyasaya çıkıyor. Fiyatı 125 Dolar.

 

2. Chanel: An Intimate Life (Lisa Chaney)

Coco Chanel'in yeteneğini, dönemin ünlü sanatçılarıyla yaşadığı ilişkileri ve dönemin stil anlayışını değiştiren bakış açısını anlatan kitap 6 Ekim'de satışa çıkıyor. Fiyatı 27,95 Dolar.

 

3. Ralph Lauren (Mary Randolph Carter)

 

Amerikan yaşam tarzını yansıtan tasarımlarıyla tanınan Ralph Lauren'in çizgisi, kariyeri ve özel yaşamına dair kesitleri Bruce Weber, Deborah Turbeville ve Patrick Demarchelier gibi fotoğrafçıların kareleri süslüyor. 4 Ekim'de piyasaya çıkacak olan kitabın satış fiyatı 50 Dolar.

 

4. Yves Saint Laurent Rive Gauche Boyama Kitabı (Yves Saint Laurent)

 

Pierre Bergé-Yves Saint Laurent Fonu tarafından hazırlanan boyama kitabında renklendirilmeyi bekleyen 100'den fazla eskiz bulunuyor. Sadece küçükler değil, büyükler için de dşünülmüş olan kitap 6 Ekim'de piyasada. Fiyatı 6 Pound.


5. 100 Unforgettable Dresses (Hal Rubenstein)

 

Grace Kelly'den Audrey Hepburn'e, Cher'den Sarah Jessica Parker'a, Jacqueline Kennedy Onassis'ten Cate Blanchett'e pek çok ünlü ismin giydiği, hafızalara kazınan 100 elbisenin bilinen hikayeleri ve bilinmeyen sırlarını anlatan kitap 25 Ekim'de çıkıyor. Fiyatı 35 Dolar.

İlgili Başlıklar