23 Aralık 2011

Yemeksever dostlarınıza hediye alternatifleri

YAZI: ESEN HÜNAL BLAKE

 

 

Bu aralar herkesin kafasındaki en önemli soru yılbaşında kime ne hediye alınacağı... Bizzat aynı düşünceyle boğuşup, doğum öncesi yılbaşı alışverişine çıkmış birisi olarak sizlere yemeksever arkadaşlarınıza ne tür hediyeler alabileceğinizle ilgili ufak bir yazı yazmak istedim.

Esse, mağaza olarak alışveriş listenizde öncelikli sırada bulunsun. Ben her ne kadar günlük alışverişlerimi de buradan yapıyor olsam da, bu tip özel dönemlerde çok güzel kampanyaları oluyor, mutlaka tavsiye ederim.

 

 

Gelelim benim sizin için seçtiklerime... Herkese iyi alışverişler.?

 

 


* Essenso Panini Grill

 

Fiyatı 299 TL'den 149 TL'ye düşmüş. Sadece panini grill yazmasına bakmayın, benim evde en çok kullandığım elektrikli mutfak eşyalarımdan biri olan ızgara gibi de kullanılabilir.

* Essenso 4'lü ekmek kızartma makinesi

Bana evlenirken hediye listemle beraber gelmişti. 3,5 sene oldu, hala kullanıyorum ve çok memnunum. Kahvaltı yapmaya doyamayan ya da kalabalık evler için ideal... Fiyatı 129 TL'den 64,50 TL'ye düşmüş.

 

* Kitchenaid Blender

Fiyat olarak pahalı bir hediye olsa da, verdiğiniz paraya kesinlikle değer. Ben mutfağımda Kitchenaid serisinin kırmızısını kullanıyorum, ama krem rengi de ellerinde var. Blender bir mutfakta kesinlikle bulunması gereken bir ürün. Almanızı tavsiye ediyorum. Fiyatı 699 TL.

* Kitchenaid Artisan Mutfak Makinesi

Yemek yapmayı seven birinin mutfağında bulunması gereken bir ürün. Özellikle de kek, pasta, hamur işleri ve tatlı yapmayı sevenler, mutlaka ve mutlaka edinmeli. Fiyatı yüksek olsa da, sadece tatlı ve hamur işleri dışında başla marifetleri de var. Farklı aparatlarını ek olarak satın alıp, kıyma makinesinden makarna açma makinesine, hatta dondurma makinesine kadar birbirinden farklı şekillere giriyor. Ben benim kırmızı mutfak makinemle gerçek anlamda aşk yaşıyorum. Yeşil, mor, beyaz ve metal rengi de mevcut.

 

Fiyatı 1.295 TL

 

 

 

* Ayarlanabilir oklava

 

Fiyatı 69 TL'den 34,50 TL'ye düşmüş. Hamurların boylarını, genişiliklerini ve kalınlıklarını kolayca ayarlamanıza yardımcı oluyor.

Tabii ki bütün hediyeleri Esse'den almanıza gerek yok... Daha yaratıcı ve farklı bir hediye almak istiyorsanız eğer, Mutfak Sanatları Akademisi (MSA) günlük yemek kursları veriyor. Yemek yapmayı seven yakınlarınıza bu özel dersleri hediye etmek, hem sizler için hem de onlar için değişik olacaktır.

 

 

 

 

 

 

Kurs listelerine internet sitelerinden de bakabilirsiniz. Ben Ocak ayının workshop listesine şöyle bir baktım. İşte benim aklıma yatanlar:

5 Ocak Perşembe /19.00-22.00 - Tapas (120 TL)

14 Ocak Cumartesi / 10.00-14.00 - Etler ve Pişirme Teknikleri (160 TL)

21 Ocak Cumartesi / 10.00-14.00 - Sunset Restaurant'ın Japon şefi Hiroki Takemura ile Sushi (150 TL)

 

 

- Esen Blake Hünal (La Brise)

 

 

 

ETİKETLER: YEMEK , VOGUE GURME , TARİF , ŞEF , YILBAŞI HEDİYES , YILBAŞI HEDİYESİ