13 Temmuz 2018

Yaratıcı Kadın Girişimcileri Arıyoruz!

Hep hayalini kurduğunuz iş fikrini hayata geçirdiniz. Artık siz de kendi işinizin sahibisiniz. Peki, işinizi geliştirmek ve büyütmek için atacağınız bir sonraki adım ne olmalı?

18-06/27/facebook-shemeansbusiness.jpg

Vogue Türkiye olarak, Facebook’un parlak iş fikirleri olan kadınları desteklemek ve gerekli bilgi, beceri ve araçları onlara sunmak için başlattığı küresel program #SheMeansBusiness kapsamında, heyecan verici bir yarışmaya imza atıyoruz. Facebook ve Instagram’ın desteğiyle, 1 – 31 Temmuz tarihleri arasında kabul edilecek başvurular üzerinden, yaratıcı hikayesiyle bize ilham verecek üç kadın girişimciyi arıyoruz!

Yarışmayı kazananları neler bekliyor?

Facebook, kazanan üç kadın girişimciyi, işlerini geliştirirken Facebook ve Instagram’dan nasıl faydalanacaklarını öğrenebilecekleri bir eğitim için Londra’daki ofisinde ağırlayacak. Ayrıca kazanan girişimcilerin her birine, işletmelerini dijital dünyada büyütmeleri için 1.000 USD tutarında Facebook reklam kredisi hediye edilecek.

Yarışmaya nasıl katılabilirsiniz?

Sizin ve işletmenizin hikayesini, gelecek planlarınızı, ödülün işletmenize ne gibi yararlar sağlayacağını anlatan maksimum 5000 karakterlik bir metni, işletmenizin Instagram ve Facebook hesaplarıyla birlikte Vogue.com.tr/shemeansbusiness adresindeki forma girerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Kendinizden, kuruluş hikâyenizden, işletmenizin olduğu aşamadan ve kazanmanın size ne gibi faydalar sağlayacağından bahsetmeyi unutmayın.

Başvuru koşulları:

Yarışmaya katılmak için hâlihazırda kurulmuş ve faaliyet gösteren bir girişiminiz olması gerekmekte. Sadece fikir aşamasında olan başvurular değerlendirmeye alınmayacak. Facebook’un Londra ofisinde verilecek eğitim Türkçe olacağı için, katılımcılarda İngilizce bilme şartı aramıyoruz. Başvurularınızı Türkçe yapabilirsiniz. Katılım koşulları ve seçim kriterleri ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayın. 

YARIŞMA BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN

Jürimiz ile tanışın:

derya matraş

Facebook Türkiye Ülke Direktörü, Derya Matraş

“Türkiye’nin ve Türkiye’deki ekosistemin gelişimine katkıda bulunmanın en etkili yollarından birinin kadın girişimcilere katkı sağlamak olacağına inanıyoruz. Nitekim Facebook’un küresel SheMeansBusiness programini geçen yıl TOBB işbirliğiyle Türkiye’ye taşıdık. SheMeansBusiness projesi ile hem başarılı kadın girişimcilerin ön plana çıkmasını hem de girişimci olmak isteyen kadınların hayallerine ulaşmasına destek olmayı hedefliyoruz. Bu yarışma ile üç başarılı kadının daha hayatlarına dokunacağımız için çok heyecanlıyım.”

seda domaniç

Vogue Türkiye Genel Yayın Yönetmeni, Seda Domaniç Sökmen

 "Türkiye’nin dört bir yanından binlerce kadının inandığı hayalleri ve projeleri var. Kadın girişimcilerin sağlayacağı faydaların toplumumuzun şekillenmesinde ve gelişmesinde çok önemli bir yere sahip olduğuna inanıyorum. Bu inançla yola çıktığımız  SheMeansBusiness projesi ile başarılı girişimci kadınlara destek olup, yeni fikirlere ışık tutmak için heyecan duyuyoruz."

canan özdemir

The House Cafe'ler Ortağı ve Genel Müdürü, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi, Canan Özdemir

“Farklı düşünmenin, özgüvenin ve cesaretin temsilcisi olduğu girişimcilik ruhunu ortaya koyan girişimcilerimize SheMeansBusiness projesi çatısı altında düzenlenen Kadın Girişimci Yarışması’ na katkıda bulunacağım için çok heyecanlıyım. Bu proje, sadece adayların ve seçilenin kazanacağı bir platform değil, Türkiye ekonomisinin sürekliliğinde ve gelişmesinde etkili olan birçok iş kolunda kadın istihdamını arttıracak, kadınlarımıza kararlılık ve güç vererek onları teşvik edecek bir projedir. Tüm katılımcı kadınlarımıza şimdiden başarı ve şans diliyorum."

Eğer siz de bu muhteşem deneyimin bir parçası olmak istiyorsanız, başvurularınızı bekliyoruz!

Başvuru adresi: vogue.com.tr/shemeansbusiness

Son başvuru tarihi: 31 Temmuz 2018 

YARIŞMA BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN

ETİKETLER: FACEBOOK , SHEMEANSBUSİNESS , YARIŞMA , VOGUEİNSTAGRAM