03 Mayıs 2017

Wardrobe Snacks: Monokrom Kombinler ve Hızlı Atıştırmalıklar

YAZI: LEYLA HAZAL ÇETİN

wardrobe snacks

Fotoğraf: Kelsey McClellan Styling: Michelle Maguire

Monokrom bir paletten doğan kombinlerin karşı konulamaz bir çekiciliği var. San Fransisco’lu fotoğrafçı Kelsey McClellan ve Ohio’lu set ve sahne tasarımcısı Michelle Maguire de, ton sür ton kombinlerin çekimine kapılmış. Wardrobe Snacks ikilinin ilk ortak projesi değil. Ustalık çalışması olarak nitelendirebileceğimiz seride, en küçük detay bile düşünülmüş. Zaten konseptin bu kadar etkileyici bir seriye dönüşmesini de bu detaylar sağlıyor.

wardrobe snacks

Fotoğraf: Kelsey McClellan Styling: Michelle Maguire

Fotoğraflarda bir araya gelen kombin ve atıştırmalıkların etkileyici bir bütün oluşturmasındaki tek etken renkleri değil. Aynı zamanda kumaşların dokusuyla yiyeceklerin dokusunun uyumu da gözleri tatmin ediyor. Serinin yaratıcıları metroda ve sokakta gördükleri insanların ellerindeki atıştırmalıkları tutuşlarından ilham almışlar. Yani fotoğraflardaki mahzun tutuşlar bu nedenle tanıdık.

Sıra dışı bir gerçeklik sunan fotoğraf serisi, bir araya getirdiği istiridye, pembe gofret ve hatta yeşil bir külah dondurma ile, sezonun monokrom paletlerine göz kırpıyor.

ETİKETLER: FOTOĞRAF , ÇAĞDAŞ SANAT , KELSEY MCCLELLAN , MİCHELLE MAGUİRE