25 Eylül 2017

Volvo'nun Yeni Nesil En Yeni Üyesi: XC40

volvo cars

Volvo Cars, yeni modelini bir otomotiv fuarında tanıtmak yerine, gözünü dünyanın moda başkenti Milano'ya çevirdi. Volvo, yeni XC40 modelinin dünya lansmanını Milano’nun tam kalbinde, bir İskandinav tasarım mağazası olan"80 hours Milan c/o" gerçekleştirdi. 

Mağaza Volvo XC40'ın şerefine lansman günü, Teenage Engineering, POC, Front, Monica Förster, John Sterner gibi modern İskandinav tasarımını yansıtan birbirinden farklı ve ilginç 40 markaya ev sahipliği yaptı. 21 Eylül tarihinde kapılarını Volvo Cars özel davetlilerine açan "80 hours Milan c/o", davetin ardından Milano Moda Haftası boyunca üç gün ziyaretçilere açık oldu.

Volvo Cars portföyündeki en gösterişli model olarak segmentine bireysellik ve oyunculuk getiren XC40’ın lansmanı, Volvo Cars’ın otomotiv endüstrisindeki kalıpları yıkma isteğinin de bir göstergesi. XC40’ın katılmasıyla birlikte Volvo Cars, tarihte ilk defa otomotiv pazarında en hızlı büyüyen segmentte küresel olarak mevcut üç yeni SUV sunuyor. Üstelik Yeni XC40, Volvo Cars’ın yeni modüler araç mimarisi üzerinde üretilen ilk modeli.

volvo cars

Volvo Cars Başkan ve CEO’su Hakan Samuelsson, “XC40, bizim ufak SUV segmentine ilk girişimiz. XC40, Volvo markasına olan beğeniyi artıracak ve onu yeni bir yöne doğru itecek. XC40’ı, Volvo modelleri arasındaki taze, yaratıcı ve seçkin bir yeni üye olarak görüyoruz. Bu yüzden XC40’ı burada Avrupa’nın moda, sanat, tasarım ve yaşam stili merkezlerinden biri olan Milano’da tanıtıyoruz” diyor.

volvo cars

XC40 teknoloji alanında, yeni 90 ve 60 serisi otomobillerde yer alan ödüllü güvenlik, bağlantı ve eğlence-bilgilendirme teknolojilerini ufak SUV segmentine de getiriyor. Bu yeni teknolojiler de XC40’ı pazardaki en donanımlı ufak premium SUV yapıyor. Zekice tasarlanmış iç dizayn, XC40 sürücüsüne, kapı içlerinde ve koltuk altlarındaki alanlar, şarj ünitesine sahip özel bir telefon bölümü, ufak çantalar için katlanabilen bir askı ve tünel konsolunda boşaltılabilir bir çöp kutusu da dahil olmak üzere fonksiyonel birçok depolama alanı sunuyor. 

Meraklısına not: XC40’ın üretimi Kasım ayında, Belçika’nın Ghent şehrinde yer alan Volvo Cars fabrikasında başlayacak; Türkiye’de pazara sunulması 2018 yılının ilk çeyreğinde planlanıyor.

ETİKETLER: VOLVO , MİLANO MODA HAFTASI