16 Eylül 2015

Vogue Türkiye Koşu Kulübü Geri Döndü

YAZI: İRİS IŞIK

Geçtiğimiz yaz sezonuna dinç ve motive başlamak için büyük bir azimle yola çıkan Vogue Türkiye Koşu Kulübü diğer adıya VTKK yaz döneminde verdiği kısa bir aradan sonra sahalara geri dönüyor. Nike Women’s Run İstanbul’da 5k’yı tamamlamak için sıkı idmanlar gerçekleştiren ekip için şimdi sıra Nike Run İstanbul 2015 10k’da! ‘Yakan İçin Yarış. Şimdi Rövanş Zamanı!’ sloganıyla 8 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek bu yarış İstanbul’un 212 kodlu Avrupa ve 216 kodlu Anadolu yakasını karşı karşıya getiriyor.

 15-09/15/_tol6714.jpg

Peki 9 Kasım Pazar günü Karaköy’de başlayacak ve aynı noktada bitecek 10 km’lik koşunun rotası nasıl? Galata Köprüsü’nden başlayacak koşu Gülhane Parkı’nı geçip Topkapı Sarayı’nın ön avlusundan, Ayasofya Bab-ı Hümayun Caddesi önüne kadar uzanarak, Mısır Çarşısı içinden geçtikten sonra Balat yönüne doğru gerçekleşecek ve Galata Köprüsü’nde son bulacak. İstanbul’un tarihi ve simgesel noktalarında gerçekleştirilecek etkinliğe katılan binlerce koşucu heyecan verici bir deneyim yaşayacağa benziyor.

212 yakasına ait üye sayımız daha fazla olsa da 216 yakasının da yer aldığı VTKK olarak aslında kendi içimizde de tatlı bir çekişmeyle bu koşuya hazırlanıyoruz. Siz de bu küçük çekişmenin ve aynı zamanda festival havasında geçecek Pazar gününün bir parçası olmak istiyorsanız  www.nike.com/istanbul adresinden kayıt yaptırabilirsiniz.

Ödül ise çok cazip. Koşuyu tamamlayan tüm katılımcılar madalya alırken yarışın en hızlı kadın ve erkek katılımcısı ise “Nike We Run Madrid” koşusuna gitmeye hak kazanacak.

Katılım koşulları ise şöyle; 18-24 yaş arasındakiler için 30 TL, 25 yaş ve üstündekiler için 50 TL bir ücretle kayıt olabilirsiniz. Ayrıca katılımcılara Nike Dri-FIT tişört, göğüs numarası, çip numarası ve çeşitli sürprizlerin bulunduğu koşu kiti hediye edilecek. Kayıtlardan elde edilen gelirlerin bir bölümü Türkiye Atletizm Federasyonu’nun “Atletizmi Geliştirme Projesi”ne bağışlanacak. 

 

 

ETİKETLER: VTKK , NİKE , VOGUE TÜRKİYE , VOGUE TÜRKİYE KOŞU KULÜBÜ