10 Haziran 2017

Vogue Living: Güney Rahatlığı

FOTOĞRAF: LESLEE MITCHELL

MODA EDİTÖRÜ: GEN SOHR

karen elson

Karen Elson, yeni “boudoir”ında, kızıl saçlı kadınların süslediği duvar kağıdının önünde. Bu duvar kağıdının tasarımı, illüstratör Costanza Theodoli- Braschi’ye ait. 1950’lerden devekuşu yumurtası lamba, kırmızı gelincikler ile Jo Malone London Incense & Embers mum, tuvalet masasının üzerinde.

Karen Elson, Nashville’deki evine yaptığı zarif “boudoir” eklentisiyle ilgili olarak, “Oturup keyi e çay içebileceğim, kendime özel bir mekanımın olmasını istedim” diyor. İllüstratör Costanza Theodoli-Braschi’nin çılgın desenli bir duvar kağıdını çok beğenmesiyle başlayan dekorasyon projesi, pek kullanışlı olmayan çalışma odasını, tam bir huzur mekanına dönüştürmüş. Elson, “Evimdeki en muhteşem oda burası şimdi” diye gururla anlatıyor. Bu projede kendisine tasarımcı arkadaşları, Pierce & Ward’ın ortakları, Louisa Pierce ve Emily Ward destek vermişler.

karen elson

Yatağının başucunda elde boyanmış 1950’lerden Fransız lambalar

Yatak odası, giyinme odası ve banyodan oluşan alana, Elson’un sığınağı denebilir. Sanatçı, “Yaratıcı çalışmalarım için sessizliğe ihtiyacım vardı” diye belirtiyor, “Çocuklarım okula gider gitmez kendimi buraya kapatıp huzur içinde şarkılarımı yazıyorum.” En sevdiği kırtasiye malzemeleri, şarkı defterleri ve temsilciliğini yaptığı İngiliz marka Jo Malone London kokulu mumları, bu odada hep elinin altında.

karen elson

Ankostik fayanslar, lüks banyoya geometrik bir vurgu getirmiş

Pierce ve Ward, Tennessee’deki antikacıları dolaşarak Elson’ın 1940 yapımı evi için İngiliz kır köşkleri havasına uyacak mobilyalar derlemişler. Gas Lamp Antiques mağazasında, kadife bir sandalye ve 1920’lerden kanatları açılır kapanır bir masa bulmuşlar. Elson’un eBay’den çok severek satın aldığı İtalyan avizeyle bu parçalar müthiş bir uyum yakalamış. Karen, dekorasyona başlarken kendine koyduğu hede şöyle açıklıyor: “İngiltere’den eşya getirtmek zorunda kalmadan, Nashville’de bir İngiliz kır evi yaratmak istiyordum.”

karen elson

Kemik kakma Fas işi tabure, Elson’un özel odasına egzotik bir hava katıyor

Renk seçimine gelince, bu cazibeli kızıl saçlı kadın, adaçayı yeşili duvarlarda karar kılmış. “Yeşilin her tonu beni çekiyor” diyor Karen, “Boudoir’ımda tek eksik, sanırım açık yeşil bir divan.”

ETİKETLER: VOGUELİVİNG , DEKORASYON