F

27 Aralık 2018

Ve Beklenen Black Mirror Filmi Karşınızda: Bandersnatch

YAZI: ZEYNEP GÜR

 black mirror

Black Mirror distopyasından bir adet yeni mesajınız var! 28 Aralık tarihini ajandalarınıza not edin; Netflix’e Black Mirror'ın ilk filmi 'Bandersnatch' geliyor! Black Mirror'ın bonus bölümlerinden biri olan White Christmas kıvamında olması beklenen Bandersnatch, aslına bakarsanız hiçbir Black Mirror bölümüne benzemiyor. Will Poulter, Fionn Whitehead ve Asim Chaudry’nin başrolünde olacağı filmi öncekilerden ayıran özelliği, bu defa seyircinin de Black Mirror evreninin bir parçası haline dönüşecek olması. Black Mirror’ın ilk filmi Bandersnatch, tam da Black Mirror vizyonuna yakışacak bir şekilde seyirciyi de hikayenin içine alan, sürükleyici bir senaryoyla karşımıza çıkıyor. 

Netflix’in yeni geliştirdiği ‘Kendi maceranı kendin seç’ özelliğini taşıyacak olan Bandersnatch filminin odağında fantastik bir romanı oyuna dönüştüren genç bir programcının maceraları yer alıyor.

Black Mirror'ın 4. sezonunda robotlarla insanların savaşını anlatan ‘Metalhead’ bölümünden hatırladığımız yönetmen David Slave’in yeniden yönetmen koltuğuna oturduğu Black Mirror: Bandersnatch filmi, yaklaşık 5 saat boyunca seyirciyi ekran başına kitleyecek. Filmin bugün yayınlanan fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. 

ETİKETLER: BLACK MİRROR , NETFLİX , DİZİ