21 Ocak 2011

Vakko Moda Merkezi'ne güzel haberler ulaştı

YAZI:

 

Vakko Moda Merkezi ve Power Media Center, Wallpaper* dergisinin bu yıl yedincisini düzenlediği 2011 Tasarım Ödülleri'nde En İyi Çalışma Alanı ödülüne layık görüldü. New York kökenli REX Mimarlık tarafından, dış cephesinde beton ya da başka bir malzeme kullanılmaksızın tümüyle camla kaplanan Vakko Moda Merkezi ve Power Media Center, kendi kendini taşıma özelliğine sahip. Bu özel camlar dünyada bir ilki temsil ediyor.!..!

12.500 metrekarelik bir alana yayılan tesisin içinde yönetim birimleri, yaratıcı ekip ofisleri ve showroomlar'ın yanı sıra Mart ayında kullanıma açılacak olan Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi de bulunuyor. 200 kişilik oturma kapasiteli oditoryum ve 700 eser sergileme kapasiteli müze ile tesis, yaşayan bir çalışma alanı olma özelliği ile bu ödüle layık görüldü.

EDİTÖRÜN NOTU:

Emre Arolat-EAA Mimarlık tarafından Edirne'de yapılan İpekyol fabrika binası da, geçtiğimiz Kasım ayında mimarlık dünyasının en önemli ödüllerinden biri olarak kabul edilen 11. Aga Khan Mimarlık Ödülü'nü almaya hak kazanmıştı.

Türk modasına ve perakende sektörüne her yönüyle bu başarıları getiren markaları kutluyoruz.

İlgili Başlıklar