07 Haziran 2016

POP Parfümünün Yüzü Kenya Kinski-Jones'la Paris'te Randevu

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Los Angeles güzeli Kenya Kinski-Jones, yalnızca Stella McCartney’nin Pop parfümünün yüzlerinden biri değil, o McCartney’nin daimi ilham perileri kadrosunda yerini garantileyebilecek güçlü adaylardan. One City One Girl: Paris projesi kapsamında soluğu Paris’te alan Kenya Kinski-Jones’u tutkulu bir Paris randevusunda yakından tanıyoruz.

 Kenya Jones

Güney Kaliforniya’nın neredeyse dört mevsim yaz vaat eden ikliminde büyüyen Kenya Kinski-Jones, yıllar önce Paris’e ilk gelişinde karla tanışmış. Karşılaştığı beyaz tabloyu bir rüyaya benzeten genç modele göre en romantik kış sade ve sadece Paris’te yaşanır.

Kenya’ya Los Angeles ile Paris arasındaki farklar sorulduğunda ise şu cevabı veriyor: "Dünyada birbirinden daha farklı iki şehir olamaz. Paris’in kültürel zenginliği, tarihi dokusu bambaşka. İnsanda sonsuz bir güzellik ve zarif bir sıcaklık hissi uyandırıyor."

Madonna’nın kızı Lourdes Leon ve Kanadalı müzisyen Grimes ile bir kampanyada yer almak, kariyerinin başında olan bir model için eşsiz bir şans. Kenya bu şansın farkında. Stella McCarney’nin ilk parfümü Pop’un tanıtım yüzü olması rüyalarının yavaş yavaş gerçekleştiği anlamına geliyor.

Kenya Jones

Pop’tan konu açılmışken bir parfümün arzu nesnesine dönüşmesi için gereken özellikleri tanımlayan Kenya, "Parfüm stilinin uzantısıdır. Özetle, kişisel imzandır. Bireyselliğini temsil etmeli. Sana ait olmalı. Pop da, kelimenin tam anlamıyla bireysel bir parfüm. Hem feminen, hem maskülen. Cinsiyetsiz ama kişilikli." diyor.

Stella McCartney’nin havyan hakları konusundaki mücadelesi sektöre girdiği ilk günden bu yana resmi sloganı adeta. Bu yüzden Kenya’nın da tıpkı Stella gibi vejeteryan hatta vegan olmasına şaşırmayın. İnsanlığın hiçbir hayvandan, cinsten daha üstün olmadığını savunan Kenya, adaletli bir dünya için doğaya saygıyı işaret ediyor.

One City One Girl: Paris 

ETİKETLER: STELLA MCCARTNEY , POP , PARİS , KENYA KİNSKİ-JONES