29 Ağustos 2019

Nova Norda'nın Müzikle Etkileşimli Kostümünün Perde Arkası

YAZI: BEDİZ YILDIRIM

nova norda

Elektro pop tarzı ile öne çıkan yeni nesil müzisyenlerden Nova Norda, 2018 yılında müzikseverlerin beğenisine sunduğu single’ı "Varım" için yepyeni bir kostüm ve sahne tasarımı ile karşımıza çıktı. Türkiye’de ilk kez müzikle etkileşimli çalışan ve ışıkla donatılmış bu kostümün tasarımında Gülçin Çengel'in, styling'inde ise Mert Yemenicioğlu'nun imzası var.

Yaklaşık bir buçuk yıllık bir çalışmanın ürünü olan kostüm, kullanıcı deneyimi (UX) alanında uzmanlaşmış Milklab ve tasarımcı Gülçin Çengel’in iş birliği ile hazırlandı ve Nova Norda’nın IF Beşiktaş’ta gerçekleştirdiği konserde izleyicilerle buluştu. Fiber optik kablo ve ışıklı levhaların elektronik kontrol üniteleri kullanılarak Varım şarkısı ile senkronize edilmiş bir şekilde kodlanmasıyla hazırlanan kostüm, Türkiye’de bir ilk.

nova norda

Hayat amacının kalıplara girmeden, üzerine etiketler yapıştırmadan, sadece kendin olarak varlığını sürdürebilmek olduğunu vurgulayan Nova Norda, "Varım" şarkısı için hazırladığı bu şov ve benzer sürprizlerle birçok şehir, mekan ve festivalde seyirciyle buluşmaya devam edecek.

nova norda

Nova Norda tarafından seslendirilen “Varım” şarkısının dinlemek için tıklayın.

ETİKETLER: NOVA NORDA , VARIM , GÜLÇİN ÇENGEL