20 Ağustos 2010

Nike Air Force One yeniden canlanıyor

YAZI:

Nike yeni bir projeye imza atıyor. Basketbolu İstanbul'un gündemine taşımayı amaçlayan Platform projesi 1-3 Eylül tarihleri arasında Haliç'teki Camialtı Tersanesi'nde olacak.!..!

 

1939 yılında inşa edilen tersanede gerçekleşecek etkinliklerde basketbolun yanı sıra tasarım, sanat, müzik, dans ve moda dünyasından isimler de İstanbullularla buluşacak. Proje kapsamında ayrıca Nike Original Basketball Force Serisi'nin ikonik modeli Air Force One efsanesi, ünlü tasarımcıların yorumuyla yeniden canlanıyor olacak.

 

Bu tasarımcılar arasında Jiwon Baik, Baran Baran, Derin Sarıyer, Eray Makal, Erdem Akan, Emel Kurhan, Hakan Yıldırım, Koray Birand, Lastik Pabuç ekibi ve Murat Türkili gibi farklı disiplinlerden isimler yer alıyor. Ayakkabı tarihinin en beğenilen ve hatırlanan modellerinden biri olan Air Force One'ın bu yeni yorumları açılacak sergide de görülebilecek.

 

Ve elbette spor. Tersanede 2 Eylül'de New York City All Star ve Efes Pilsen 19 yaş altı takımları arasında bir de dostluk maçı var.

 

Yine aynı günün akşamında Bora Uzer, Mert Önal, Alp Ersönmez ve Can Çankaya'dan oluşan Kangroove'un konseri de Camialtı Tersanesi'nde olacak.

 

Etkinliğin son günü ise Madonna'nın Türk dansçısı Yaman Okur'un workshop çalışmasıyla sona erecek.

Eylül ayı Nike'ın bu dinamik etkinliğiyle oldukça hızlı başlayacak gibi.

İlgili Başlıklar