19 Mart 2017

New York'ta Neler Oluyor?

YAZI: AYŞE SARIOĞLU

Herkes için bir yaşamı barındıran "çok sesli" dünyası, bitmek bilmeyen temposu ve yenilikçi sanat olaylarıyla New York her zaman ilham kaynağı. New York'un gündeminde şu sıra neler var? Ayşe Sarıoğlu (@aysesarioglu) yazdı.

new york

Ne oluyor? 

Julian Schnabel'in 'New Plate Painting' sergisi

Ne güzel?

Van Gogh'un Auvers-sur-Oise Fransa'daki mezarından ilham alarak yarattığı 'güller mezarda büyüyor' sergisi Amerikan ressam ve film yapımcısının ilk solo show'u. Chelsea Pace Gallery'de 25 Mart'a kadar görülebilir. 

510 West 25th Street, NYC

 new york

Ne oluyor?

Alice Neel'in 'Uptown' sergisi

Ne güzel?

Sanatçının 1900 ve 1984 yılları arasındaki hayatında 1938 yılında taşındığı yukarı Manhattan ve İspanyol Doğu Harlem ve daha sonra 1962'den itibaren 1984 yılında ölümüne kadar yaşadığı Upper West Side ve Kuzey Harlem etkileri görünmektedir.Sergisinde yaşadığı dönemin New York'unda hep bir arada olduğu Afrika'lı Anerika'lılar, Latinler, Asya'lılar ve diğer milletler ve her türlü renkteki arkadaşları, komşuları, yazarlar , çizerler, şairler,artistler ve aktivistler yer almakta ve o dönemin çok sesliliğini yansıtmaktadır. David Zwirner galeride 22 Nisan'a kadar devam ediyor.

525&533 West 19th Street NYC

 new york

Ne oluyor?  

Redro Reyes'in Lisson Gallery'deki sergisi

Ne güzel?

Meksikalı artistin volkanik taşlardan, mermerden ve betondan yaptığı 150'ye yakın işi tabandan, tavana ve duvarlara özel bir instalasyon ile galeride yerini alıyor. 15 Nisan'a kadar devam ediyor.

504 West 24th Street NYC

 new york 

Ne oluyor?

The Rolling Stones Sergisi

Ne güzel?

Sergi 500 ün üzerinde parçası ve 50 yıllık Rolling Stone modasının giysi ve aksesuarları ile 190 adet orjinal artwork ile vintage enstrümanlar, interaktif ses mixing ünitesi ve kayıt stüdyoları ile özel içeriği ile cinema ekranları ve finaldeki 3D konseri ile görülmeye değer. NYC'da son iki haftası kalan sergi 15 Nisan'da Chicago Navy Pier'de açılacak.

775 Washington Street

ETİKETLER: NEW YORK , SERGİ , ÇAĞDAŞ SANAT