23 Aralık 2015

Louis Vuitton’un Hareket Yasası

YAZI: CAN REMZİ ERGEN

‘İşlerimize isim verirken Brezilya’da yetişen meyvelerden ilham aldık. Çünkü aklımızdaki ilk tasarı ağaçtan sarkan meyvelerdi. Bir şeyleri deneyimlerken doğada bulunan materyellerden yola çıktık. Maracatu ismi ise ritüel bir danstan geliyor’ diyor proje kapsamında tasarım yapan 10 sanatçıdan biri olan Fernando Campana. Kendisi proje için tasarlanan askılığın mimarı.

louis vouitton

Deneycilik, doğanın kuvvetleri ve hareket; karşımızda Newton’un kafasına düşen elmavari objeler, 10 farklı sanatçının deneyimlediği 17 tasarım, ve de 17’si de hareket edebilen taşınabilir ve bazen de katlanabilen tasarımlar. Acaba bu sefer Louis Vuitton seyahatten çok Newton kanunlarını mı ilke aldı ? - Hareketten yorulanlar için sandalyeler de koleksiyonda mevcut.

louis-vuitton

2012’de Design Miami’de başlayan proje kapsamında tasarımcılardan Vuitton’un imzası olan bavullar ve de seyahat aksesuarlarından ilham alarak taşınabilir eşyalar tasarlamaları istenmişti. Aralarında Campana kardeşler, Patricia Urquiola ve Maarten Baas olan dünyanca ünlü tasarımcılara bu yıl Salone Del Mobile kapsamında Raw Edges, Damien Langlois-Meurinne ve Gwenaël Nicolas de katıldı. Palazzo Bocconi ardından şimdi Miami’de açılan sergi projenin devamı niteliğinde.

louis-vuitton

3 yıldır içine yeni ve dünyanın en iyi tasarımcılarını dahil ederek ilerleyen proje Vuitton’un kaşif ruhunu öncelikli tutuyor; bu hem yeni yerler hem de yeni tasarımlar için geçerli.

Yat ile veya Jeep’le Sahra Çölüne seyahat edecek olun, Louis Vuitton stil, konfor, ve sanat içinde seyahat etmeniz için her şeyi hazırladı, ama siz yine de Newton’un ikinci hareket yasasını defterinize not etmiş olun çünkü Vuitton ile hep harekette kalacaksınız.

Sergi 10 Şubat 2016’ya kadar gezilebilecek

Louis Vuitton Design District Store

140 NE 39th Street, Miami

305-576-1484

Pazartesi-Cumartesi 10:30 a.m.-7:30 p.m.

Pazar 6p.m’e kadar

 

ETİKETLER: LOUİS VUİTTON , TASARIM , MİLANO TASARIM HAFTASI