09 Mayıs 2022

Kim Cattrall’dan Geçmişi Geride Bırakma Dersleri

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

kim cattrall

“Hiçbir şey sonsuz değildir. Hayaller değişir, trendler gelip geçer ancak dostluk her zaman daimdir.” Böyle diyordu bize HBO’nun efsane dizisi Sex and The City. Fakat yıllar ve hayat bize gösterdi ki dostluklar da bitebilir ve gerektiğinde bitmelidir de.

Sex and the City’nin, And Just Like That adlı yeni bir uyarlamayla ekranlara dönmesi elbette büyük bir haberdi ancak en çok Kim Cattrall’ın yokluğunu konuştuk. Aslında bir çoğumuz bu durumu kabullenmiştik fakat konuyla ilgili her bir haber ilgimizi çekiyor, “acaba mı?” umudu yaratıyordu. Daha sonra çok ilginç bir hamle gördük yeni dizide. Bölümler boyunca Samantha’yı ekranda göremiyorduk ama Cattrall'ın yokluğu için bir geçici çözüm bulunmuştu. Samantha, mesajlarıyla izleyicilere Londra’dan “Ben buradayım!” diyordu.

Ancak tüm bunlar eski dostun bir yerlerde hayatına devam ettiğini gösteren ufak hamlelerdi sadece. Sex and the City’nin yapımcısı Michael Patrick King de daha önce bir röportajda hissedilmesinin ve bunu yazmanın heyecan verici olduğunu belirtirken, “Carrie'nin belirli zamanlarda Samantha'ya ulaşmasını ilginç buldum” demişti.

Kim Cattrall da seriye geri dönme gibi bir niyeti olmadığını defalarca tekrarladı. Zaten bizim odağımız Catrall’ın dönme ihtimali değil, verdiği demeçler ve aldığı kararlarla herkese ilham verdiği “geçmişi geride bırakma dersleri.”

Kim Cattrall, Variety’e verdiği bir röportajda elbette And Just Like That ile ilgili soruları da yanıtladı. Seriye geri dönmeyeceğini çok daha önce henüz filmler çekilirken belirttiği için dizinin ekranlara döneceğini herkes gibi sosyal medyadan öğrendiğini söyledi ünlü oyuncu.

Herkesin Samantha hakkında söyleyeceklerini merak ettiği Cattrall,“Kimseyi terk etmedim. 25 yıl önce yaptığınız bir işe geri dönmeyi hayal edebiliyor musunuz? Üstelik bu iş kolaylaşmadı; bu karakterlerle nasıl ilerleyeceğim konusu da karmaşıklaştı” diyerek rolüyle vedalaşmasını anlattı bir kere daha. Ayrıca Samantha karakterinin hikayesinin bittiği de sözlerine ekledi.

Oyuncu, And Just Like That’in hiçbir bölümünü izlememiş, ancak bazı şeyleri duyduğunu söyledi. Yeni dizide mesajlarla kendisinden haber alındığını da duyduğunu belirten Catrall, “Bu benim oynadığım Samantha'dan farklı hissettiriyor” diyerek aslında bu durumdan çok da memnun olmadığının sinyallerini veriyordu sanki. Sex and the City'deki başrol oyuncularını arkadaş olarak değil, meslektaş olarak tanımlayan Cattrall’a göre hayatta bazı şeylerin yeterli seviyeye ulaştığını anlayabilmek önemli bir bilgelikti. Hayat bir şekilde akarken elbette sonlar gelecek, vedalar yaşanacaktı.

Bizce Kim Catrall, hayatta her şey bitebileceğini geriye dönüp bakmanın her zaman çok da iyi bir şey olmadığını hatırlatan gerçek bir idol. Ondan öğrenecek çok şeyimiz var gibi görünüyor. Ve biliyoruz ki Samantha bir yerlerde, toksik ilişkilerinden kurtulmuş, en mutlu haliyle hayatına devam ediyor.

 

 

 

ETİKETLER: KİM CATTRALL