30 Mayıs 2021

Jaguar'dan Tutkuların Yeni Yansıması

Jaguar’ın tasarım ödüllü SUV modeli Yeni Jaguar F-PACE Nisan ayı ile Jaguar showroom'larında yerini aldı. Jaguar performansını ve gelişmiş teknolojileri bir arada sunan bu yeni model, sportif tasarımıyla da oldukça havalı.

jaguar f paceAraba seçerken nelere dikkat ediyorsunuz? Tasarıma mı, konfora mı, donanıma mı yoksa güvenliğe mi? Aslında cevap basit: Hepsine. Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu Jaguar'ın, tasarımıyla kendi sınıfında ön plana çıkan SUV modeli Yeni Jaguar F-PACE ile tanışmaya hazır mısınız? Kuşkusuz ki tasarım bizler için oldukça önemli; konforlu bir sürüş deneyimine ek olarak şık bir görünüm de seçimlerimizde rol oynuyor. Bu modelin öne çıkan özelliklerine bakacak olursak; kesintisiz ön tasarımına ek olarak geniş ön ızgarası ve yeniden tasarlanmış hava girişleriyle dinamik görünümünü kuvvetlendirdiğini söyleyebiliriz. Yeni Jaguar F-PACE artırılan lüks hissiyatı ile ilk bakışta kalbimizi çalmayı başarıyor. Ayrıca gelişmiş bağlantı özellikleriyle yepyeni bir araç içi deneyimi sunarken; tamamen sürücüye odaklanan yeni kokpit tasarımı, koltuğa oturduğunuz anda kendinizi iyi hissettiriyor. Standart olan ısıtma ve opsiyonel olarak sunulan soğutma fonksiyonlarına sahip daha konforlu koltukların ve yeni ortam aydınlatma sisteminin iç mekanın ambiyansına önemli bir katkı sağladığı çok açık. Bu da gün içinde arabada geçirdiğiniz zamanı çok daha keyifli ve kaliteli bir hale getiriyor. Jaguar bu kadarla da kalmıyor; yeni bilgi-eğlence sistemi Apple CarPlay® özelliğini  standart olarak sunarken, Bluetooth aracılığıyla aynı anda iki telefonun bağlanmasına olanak tanıyor. Ayrıca standart olarak sunulan 13 hoparlörlü Meridian Ses Sistemi adeta konser salonu ses kalitesine sahipken, opsiyonel Meridian Surround Ses Sistemi 17 adet hoparlörüyle müzik keyfini katlıyor. Bize ise ruh halimize uygun bir playlist seçmek ve yola koyulmak kalıyor. 

Jaguar

Gelelim hepimizin en çok önemsediği, geliştirilmiş güvenlik sistemlerine... Yeni Jaguar F-PACE' ile sunulan Vale Modu sayesinde bazı kaygılarımızın önüne geçiliyor. Nasıl mı? Aracınızı yabancı birine teslim ettiğinizde, bu mod sayesinde hem navigasyon ayarları ve telefon bilgilerinize, hem de bagaj bölmesine erişim engelleniyor. Bu özelliğin bir diğer bonusu ise Vale Modu açık olduğunda kameralar ve park yardımı gibi sürücü destek özellikleri de devreye giriyor. Güvenlikten bahsetmişken; Yeni Jaguar F-PACE, ön ve arkadaki yolcuları araçtan çıkarken yaklaşan bir başka aracın veya bisikletlinin varlığına karşı uyarabilen Clear Exit Monitor özelliğine sahip. Jaguar’ın en yeni 3D Çevresel Görüş Kamerası teknolojisi, otomobille manevra yaparken daha fazla ayrıntı ve gerçek zamanlı görüntüleme seçeneği sunmak için en son kamera teknolojisini kullanıyor. Özellikle dar yollardan geçerken ya da  park ederken zorlandığınızda, 3D Çevre Görüş Kamerası teknolojisi sayesinde araç 360 derece görseli 11.4” dokunmatik ekrana yansıtıyor ve aracın daha kolay ve güvenli şekilde kullanılmasını sağlıyor.

Eklemeden geçmeyelim; Jaguar Care bakım paketi, 3 yıl veya 100.000km boyunca periyodik bakım sağlıyor.
Yeni Jaguar F-PACE'i Jaguar Türkiye web sitesinden veya Jaguar Online Rezervasyon Platformundan inceleyebilirsiniz. 

ETİKETLER: VOGUETÜRKİYE , JAGUAR