31 Mayıs 2010

İstanbul'dan Mika geçti

YAZI:

Miller Freshtival için geçtiğimiz cumartesi akşamı Küçükçiftlik Lunaparkı'na gelenler Mika'nın enerjisiyle keyiften dört köşe ayrıldı. Ben de, yaklaşık üç sene büyük bir patlama yapan, ama son albümüyle aynı tempoyu tutturamayan Mika ile görüşmek üzere kulisteydim.!..!

 

Sahne arkasında her konser öncesi olduğu gibi stres ve koşturma vardı. Ama disiplinli bir organizasyon ile kendimi Mika'nın yanında buldum.

 

Mika ile konuşulabilecek müzik adına çok şeyler olduğuna eminim. Ama bizim ilgimizi çeken tarafı elbette ki stiliyle ilgili konuşmaktı.

İnsanda mesafeli röportaj yapma hissi yerine, arkadaşça konuşma isteği uyandıran Mika, tüm içtenliği ve sıcakkanlılığıyla sorularımı yanıtladı. Biraz Mika'nın stilini mercek altına alalım derim.

 

Mika'yla görüşme yaptığım sırada üzerinde Viktor&Rolf ceketi ve Louboutin ayakkabıları vardı. Ceketine astığı nazar boncuğu ise İstanbullu bir tanıdığı tarafından hediye edilmiş.


Hemen soruyorum yeri gelmişken, "En büyük moda tutkun nedir?" Cevabı şaşırtmıyor, "Ceket almadan yapamıyorum," ve ekliyor "Tişört almaya da bayılıyorum. Beğeniyorsam fiyatının ne olduğunun önemi yok. 2 Dolar'a bile aldığım tişörtlerim var."


Mika'nın teknolojiyle de arası iyi. Özellikle saat takmaya bayılıyor. Hatta Rain isimli şarkısının klibinde de Piaget Altiplano'yu kendisi seçtiğini ekliyor.

 

Stil danışmanı ile çalışmaya gerek duymadığını söyleyen 83 doğumlu şarkıcının favori tasarımcısı tabii ki Louboutin. Parfümlerini sık sık değiştirdiğini söylüyor. Ama gece ve gündüz için kullandıkları her zaman farklı olurmuş.

 

Bu arada kısa birkaç not daha. 2007 yılında Paul Smith'in İlkbahar/Yaz reklam kampanyasında da yer almış olan Mika'nın gerçek adı Michael Holbrook Penniman. Ve Mika'nın eğlenceli sahne kostümlerinin bazılarını çocuklar için kıyafetler diken annesi Joanie yapıyor.

 

Mika, şarkılarıyla olduğu kadar görünümüyle de gerçek bir star enerjisi saçıyor. Zaten başka şansı olmadığını tanışınca daha iyi anlıyorsunuz.


-Barış Çakmakçı

@Volkan Doğar 

İlgili Başlıklar