08 Mayıs 2015

IST. Festival'a Geri Sayım

ISTANBUL'74 tarafından beşincisi düzenlenecek IST. Festival’in bu yılki teması “Sanat ve Kültürde Gerçekçilik Üzerine Diyaloglar”. Festival, Lehmann Maupin Galeri işbirliğiyle Türkiye'deki ilk sergisi için İstanbul’a gelecek Los Angeles merkezli fotoğrafçı ve film yapımcısı Alex Prager'ın büyük ölçekli fotoğraflar ve video çalışmaları arasından yapılmış geniş bir seçkiyle açılışını yapacak. 22 Mayıs’ta sanat severlerle buluşacak sergi, Cashmere In Love katkılarıyla 20 Haziran'a kadar ISTANBUL'74 Galatasaray'da görülebilecek. 
 

Washington Square West, Alex Prager 

 
1979 doğumlu Alex Prager, Hollywood sinemasındaki deneysel filmleriyle biliniyor. O popüler kültür ürünlerinden sokak fotoğrafçılığına uzanan, geniş bir spekturumdan besleniyor. Tanıdık ama bir o kadar da tuhaf bir duygu veren eserlerinde bir tür zamansızlık duygusunun altını çizen sanatçı, kurgu ile gerçeğin iç içe geçtiği bir dünya yaratıyor. 
 
 Alex Prager
 
Sanat, edebiyat, tasarım, moda, müzik ve sinema alanlarında ücretsiz ve herkesin katılımına açık bir etkinlik olarak gerçekleştirilecek IST. Festival, dünya çapında ortak bir kültürel diyalog ve yaratım sürecinin ortaya çıkmasına katkıda bulunacak. 3 günlük programında yer alan açık panel ve konuşmalar, özel gösterimler, workshop etkinlikleri ve sergiler ile İstanbul'un zengin tarihini ve kültürünü yaratıcı kanallar yoluyla dünyaya açacak olan festivalin programına ilişkin detaylar ilerleyen günlerde açıklanacak. 
 
 
Rachel and Friends, Alex Prager
 
 

 

ETİKETLER: ÇAĞDAŞ SANAT , ALEX PRAGER , IST FESTİVAL , ISTANBUL'74