11 Kasım 2020

Gossip Girl'ün Yeni Versiyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

Bir dizi ne kadar moda ve aynı zamanda entrika dolu olabilirse, bu detaylarla o kadar doluydu Gossip Girl… Cecily von Ziegesar'ın kitap serisinden esinlenerek hayata geçirilen dizi, yayınlandığı dönemde her bölümüyle konuşulmayı başarmış, Blake Lively, Penn Badgley ve Leighton Meester gibi isimlerin kariyerlerinin de önünü epey açmıştı. Üzerinden 13 yıl geçmiş olmasına rağmen de popülerliği hiç de azalmadı hatta aksine yeni bir seriyle devam etmeye hazırlanıyor.

Gossip Girl

Dizinin genç yeteneklerle çekilecek yeni versiyonu, aslında çok uzun zamandır konuşuluyordu. Hatta bu yıl seyirciyle de buluşması planlanıyordu ancak pandeminin etkisi burada da devreye girdi ve çekim tarihlerinde erteleme kararı alındı. Yine de setlerde durum yavaş yavaş normale dönmeye çalışıyor ve Gossip Girl de bundan payını alıyor. Kasım itibariyle New York’ta hazırlıkları başlayan dizinin ilk iki bölümü Karena Evans yönetmenliğinde gerçekleşecek. HBO’da yayınlanacak olan yapım, sosyal medyanın ve New York manzarasının aradan geçen yıllarda ne kadar değiştiğini de gözler önüne serecek. Başrollerde yer alan isimler arasında ise Emily Alyn Lind, Whitney Peak, Eli Brown, Johnathan Fernandez ve Jason Gotay var. Ayrıca Kristen Bell'in Gossip Girl'ün sesi olarak geri döneceği de doğrulanan bilgilerden.

Orijinal dünyaya devam

Gossip Girl’ün eski dünyasına yeni bir bakış açısı getirecek olan dizi, bu sebeple yine Constance Billard Lisesi’ne geri dönüş yapıyor. Hatta aynı üniformalar bile varlığını sürdürmeye devam ediyor.

Eski oyunculardan geri dönüş sinyali

Dizinin yaratıcılarından Josh Schwartz, Gossip Girl’ün eski yıldızlarına bir geri dönüş bileti sunduklarını ancak bunu kesinlikle zorunlu tutmadıklarını söylüyor. Yani bu konuda hala açık bir kapı var. Hatta Nate Archibald karakterine hayat veren Chace Crawford, Gossip Girl’ün yeni versiyonunda yer almak istediğini de belirtmişti.

Şimdilik planlanan 10 bölüm

Günümüz liselerinde büyük rol oynayan sosyal medya ve çevrimiçi gizlilik gibi çağdaş sorunları ele alacak ve 10 bölüm olacak.

Ne zaman yayınlanacak?

Gossip Girl’ün yeni versiyonu için planlanan yayın tarihi 2020 sonbaharıydı. Ancak pandeminin getirdiği şartlar nedeniyle 2021’de yayınlanması ön görülüyor ancak henüz net bir tarihi yok.

ETİKETLER: GOSSİP GİRL , DİZİ