02 Kasım 2020

Gece Yolculuları

Büşra Develi Şükrü Özyıldız

Yakında atv ekranlarında yayına girecek Akıncı dizisinin iki başrolü Şükrü Özyıldız ve Büşra Develi’nin, “kendi hayatının kahramanı” olmaktan oyunculuk yolculuklarına ve ânı yaşamaya dair yaptıkları uzun sohbetin konuğu oluyoruz.

Büşra Develi: Modern bir kahraman olarak Akıncı ile atv ekranında yer almaya hazırlanıyorsun. Her çocuğun hayalidir aslında küçükken bir kahraman olmak. Senin idolün hangisiydi?

Şükrü Özyıldız: Ben Ninja Turtles severdim; çünkü okuldan eve dönüş saatim, onun televizyonda başlama saatine denk geliyordu. Hatta anaokulda Donatello olmuştum. Sonra Batman sevmeye başladım. Oyuncakları her çocuğun hayaliydi. Kızlar için Barbie evi neyse bizim için Batmobile oydu.

B.D: Senin Batmobile’ın var mıydı?

Ş.Ö: Maalesef. 

B.D: Çocukken özellikle sahip olmak istediğin bir kahraman özelliği var mıydı?

Ş.Ö: Benim çocukluk ve hatta gençlik hayalim “zamanda yolculuk”tu. Çok sevdiğim bazı anlara, kazalara ve hatta başkalarının başına gelen kötü durumlara geri dönüp onları yeniden yaşamayı ve düzeltmeyi dilerdim. Olgunlaşınca her şeyin aslında olması gerektiği gibi olduğunu anlıyorsun. Ama şunu hâlâ düşünüyorum: Süper kahraman özelliklerinin en yücesi ve en ağırı uçmak, görünmez olmak ya da süper güçlü̈ olmak falan değil; zamanı kontrol edebilmek olurdu sanırım.

Röportajı devamı Vogue Türkiye Kasım 2020 sayısında. 

Moda editörü: Ece Öğütoğulları

Fotoğraf: Mustafa Nurdoğdu

 

ETİKETLER: ŞÜKRÜ ÖZYILDIZ , BÜŞRA DEVELİ , DİZİ , TELEVİZYON , RÖPORTAJ