13 Eylül 2019

Galeri 77: Hayat, Hayal, Sanat

YAZI: ZEYNEP GÜR

galeri 77

Galeri 77, bu yıl da adından övgüyle bahsedilen on bir sanatçının eserleriyle 12-15 Eylül tarihleri arasında Contemporary İstanbul 2019 Sanat Fuarı'nda sanatseverleri bekliyor. Sadelik ve karmaşanın bütünleştiği eserler, yağlıboyadan heykele, taşlardan alüminyum ve bronzla resmin buluşmasına kadar farklı dokulardan oluşuyor.

galeri77

Son yıllarda birbirinden güzel eserler ve sanatçılarıyla adından söz ettiren Galeri 77, bu yılki sanat şölenine Jacques Aslanian, Narek Arzoumanyan, Roman Babakhanian, Sedat Girgin, Vav Hakobyan, Hamlet Hovsepian, Rafael Megall, Daron Mouradian, Mikayel Ohanjanyan, Armén Rotch ve Kirkor Sahakoğlu’nun çok yönlü eserleriyle katılıyor. 

galeri77 

Galeri 77'nin "Hayat, Hayal, Sanat" başlıklı sergisi tezatların arasındaki bütünlüğü ele alıyor. Figürlerin dönüşümü, uyumsuz çeşitlilik ve kontrastların aşırılıklarını gözler önüne seren "Hayat, Hayal, Sanat" katı fizik kurallarına meydan okuyarak doğal formlara skeptik bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Contemporary İstanbul 2019 kapsamında sanatseverlerin beğenisine sunulan "Hayat, Hayal, Sanat" sergisine mutlaka uğrayın. 

ETİKETLER: GALERİ 77 , CONTEMPORARY İSTANBUL , SERGİ