23 Kasım 2019

Doğu'nun Batı'ya Açılan Kapısı: Tiflis

 

Defalarca yıkılıp yeniden ayağa kalkan, birçok ülkenin zamanında topraklarına ayak basıp izler bıraktığı, özellikle Sovyet akımının etkilerini hala üzerinde taşıyan kendine özgü dokusuyla Doğu'nun Batı yüzünü temsil etmeye aday şehirlerinden biri olan Tiflis'deyiz. Bu şehir şimdilerde mimarisi ve kendine has kültürünün yanı sıra moda dünyasının gözlerini üzerine çevirdiği keşfedilmeye açık yeni bir platform.

Bu yıl onuncu sezonunu gerçekleştiren MBFW Tbilisi'nin kreatif direktörlüğünü üstlenen Sofia Tchkonia, yarattıkları bu etkinlik platformu ile genç ve yetenekli tasarımcıları dünya moda sahnesine kazandırmayı hedefliyor. Keza global anlamda büyük bir başarı yakalayan Vetements markasının baş tasarımcılığını, ardından Balenciaga'nın kreatif direktörlüğünü üstlenen Demna Gvasalia, Gürcistan'dan çıkan en büyük yeteneklerden.

Gelelim bu sezon sunulan 2020 İlkbahar/Yaz koleksiyonlarına. Yaklaşık bir hafta boyunca takip ettiğimiz moda haftasından radarımıza takılan isimleri sizler için derledik.

Yazı: Ece Öğütoğulları & Beril Türkmen

ETİKETLER: TİFLİS MODA HAFTASI , MODA HAFTALARI